Інформація

про проведення Полтавського обласного фестивалю театралізованого вертепного дійства

«Різдвяна феєрія»

 

8 січня 2020 року на другий день Різдва Христового, після ранкового богослужіння, містом поширились різдвяні співи - це розпочався Полтавський обласний фестиваль театралізованого вертепного дійства «Різдвяна феєрія», який щорічно проводиться Комунальною установою «Обласний  центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради спільно з Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавською єпархією Православної церкви України.

Цьогоріч, дійство розпочалося об 11-й годині у Свято-Успенському кафедральному соборі, де лунала старовинна колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю» у виконанні учасників фестивалю.

         По завершенню, колядні гурти на чолі з духовенством Полтавської єпархії, керівниками області та міста вирушили урочистою ходою до головної сцени на Театральній площі. Учасники ходи радували око глядача різноманіттям сценічних костюмів та калейдоскопом видів і форм головного атрибуту відзначення Різдва – восьмикутної Віфлеємської зірки, диверс чого показав, що колядні гурти Полтавщини також талановиті і у естетичних аспектах театрального мистецтва.

         Урочисте відкриття почалось з виступу етнотеатру «Діти Колоксая»
Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського, по завершенню якого глядачів привітали: заступник голови Полтавської
обласної державної адміністрації - Рижеченко Катерина Сергіївна, секретар Полтавської міської ради - Шамота Олександр Сергійович та Архієпископ Полтавський і Кременчуцький - Владика Федір.

Учасники фестивалю мали змогу донести до глядача традиційний «Різдвяний вертеп», що розповідав про народження Ісуса Христа та представити новий авторський погляд на цей жанр театралізованого дійства. Цілий день глядачі знайомилися зі старовинними колядками у виконанні таких постійних гостей фестивалю як фольклористичні гурти «Радослав» та «Родовичі» з смт. Нові Санжари та нових гостей фестивалю - колядного гурту «Різдвяна зірка» Церкви Івана Богослова, села Мачухи Полтавського району.

Учасники колядних гуртів: «Різдвяні дзвони» Вишняківського сільського будинку культури Хорольського району та «Барвисті переливи» комунального закладу «Районний будинок культури» Зіньківської районної ради продемонстрували відповідний різдвяний репертуар, злагоджене ансамблеве звучання та чистоту інтонування, наявність повного спектру вокальних партій.

Дитячі колективи: творчого центру Наталії Май Полтавського міського будинку культури та колядний гурт Бричківського сільського клубу Полтавського району продемонстрували винятковий на свій вік професіоналізм та сценічну майстерність.

Серед учасників були представники колективів з новоутворених об’єднаних територіальних громад, зокрема - народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» та вокальний ансамбль «Калинове намисто» Гориславського сільського будинку культури Піщанської об’єднаної територіальної громади  Кременчуцького району; колядний гурт Великобузівського сільського будинку культури Шишацької об’єднаної територіальної громади; вокальний ансамбль «Чисті роси» Вергунівської Загальноосвітньої школи I-II ступенів та Шишаківської загальноосвітньої школи I-II ступенів Клепачівської об’єднаної територіальної громади Хорольського району; ансамбль «Дивограй» Судіївського сільського будинку культури Мачухівської об’єднаної територіальної громади Полтавського району

Також зважаючи на релігійну тематику свята глядачі мали змогу ознайомитися з талантами церковних хорів області та міста, в тому числі: церковного хору «Ангельські передзвони» Святопокровського храму, Православної церкви України міста Полтави, дитячого центру «Духовна застава» парафія ікони Божої матері «Всіх скорботних радість» з міста Кременчук, та колядного гурту «Різдвяна зірка» Церква Івана Богослова з села Мачухи.

IMG 0007

IMG 0007

IMG 0008

IMG 0008

IMG 0010

IMG 0010

IMG 0014

IMG 0014

IMG 0019

IMG 0019

IMG 0031

IMG 0031

IMG 0033

IMG 0033

IMG 0039

IMG 0039

IMG 0042

IMG 0042

IMG 0044

IMG 0044

IMG 0054

IMG 0054

IMG 0061

IMG 0061

IMG 0064

IMG 0064

IMG 0067

IMG 0067

IMG 0073

IMG 0073

IMG 0074

IMG 0074

IMG 0078

IMG 0078

IMG 0084

IMG 0084

IMG 0087

IMG 0087

IMG 0115

IMG 0115

Усього у заході взяли участь 24 колективи та 351 учасник – кожен з яких познайомився з творчістю колег з інших районів та завершив зимовий святковий сезон з радісними спогадами та наснагою на звершення майбутніх проектів.

 

                 Директор

                ОЦНТ КОР                                                                                                  Д.О. Соколов

 

 

 

Свиридюк О.О., 56-25-89