Анонс заходів


26 березня 2020 Views: 182

Анонс заходів


26 березня 2020

Народні джерела Полтавщини 2020


25 березня 2020 Views: 74

Народні джерела Полтавщини 2020


25 березня 2020

ХVIІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»


13 березня 2020 Views: 11

ХVIІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»


13 березня 2020

Виставка гончарних виробів майстрів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця»


27 лютого 2020 Views: 27

Виставка гончарних виробів майстрів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця»


27 лютого 2020

«Змагаймось за нове життя!»


26 лютого 2020 Views: 8

«Змагаймось за нове життя!»


26 лютого 2020

Обласний семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів


21 лютого 2020 Views: 38

Обласний семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів


21 лютого 2020

Вітання від творчого центру Наталії Май


14 січня 2020 Views: 26

Вітання від творчого центру Наталії Май


14 січня 2020

«Хорольські зірочки»


13 січня 2020 Views: 26

«Хорольські зірочки»


13 січня 2020

Різдвяна Феєрія 2020


09 січня 2020 Views: 30

Різдвяна Феєрія 2020


09 січня 2020

Виставка «Золоте солом’яне диво»


26 грудня 2019 Views: 50

Виставка «Золоте солом’яне диво»


26 грудня 2019

[widgetkit id="243" name="Народні джерела"]

Інформація про проведення обласного відбіркового конкурсу

ХVIІ  Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

 

10 березня 2020 року в концертній залі Полтавського академічного симфонічного оркестру відбувся обласний відбірковий конкурс ХVIІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», який проводився з метою пошуку, виявлення молодих і талановитих музикантів – авторів, виконавців, розкриття і реалізації їх творчого потенціалу, розвитку нових стилів української молодіжної масової музики та збереження традицій автентичного фольклору.

Цього року фестивалі взяли участь 18 солістів та 2 гурти у жанрі «поп-музика», 3 солісти та 1 колектив у жанрі «український автентичний фольклор», 4 гурти у жанрі «рок-музика». Всього – 59 учасників з Великобагачанського, Карлівського, Машівського, Оржицького, Полтавського, Хорольського районів, Великосорочинської, Пришибської об’єднаних територіальних громад, міст Полтава та Кременчук.

Емілія Гапеєва, Вікторія Величко та Софія Сєрова показали гарне володіння технікою естрадного співу, високу сценічну майстерність та отримали високі оцінки від суддівської ради.

Найкращі зразки українського народного мелосу, а саме пісні, записані на Полтавщині від носіїв нематеріальної культурної спадщини, виконали конкурсанти у жанрі «український автентичний фольклор»: зразкова аматорська група народного співу вокально-хорової студії «Домінус», Анна Мельницька, Лілія Криворучко, Оксана Дмитренко, які продемонстрували потужну, самобутню, давню  і колоритну манеру співу.

[widgetkit id="242" name="Червона рута 2020"]

У жанрі «Рок-музика» Полтавщину на Всеукраїнському фестивалі «Червона рута» представлятимуть гурти «Царство Шута», «Пронас», «Майор Пронін», «The NeForMat», виступи яких вразили суддівську раду потужними виступами, злагодженою грою на музичних інструментах, авторськими творами.

 

 

          Директор ОЦНТ КОР                                                                                                 Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

Супрунова Л.А. 56-94-23

Інформація

про виставку гончарних виробів майстрів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця»

 

25 лютого 2020 року в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського було відкрито персональну виставку гончарних виробів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця», яку підготували працівники обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради спільно з відділом мистецтв бібліотеки.

Подружжя Світлани та Ярослава Гончарів проживає в с. Яреськи Шишацького району. Ярослав Гончар з дитинства прагнув до творчості, особливо вабили народні ремесла пов’язані з глиною та деревом. Гончарній справі навчався у відомих полтавських майстрів: Олександра Шкурпели, Юрія Мирка, Сергія Спасьонова. Ярослав Олександрович самотужки змайстрував гончарне коло та виклав горно для випалу. В мистецьких пошуках Ярослава Олександровича підтримує дружина – Світлана Вікторівна. Допомагаючи чоловікові в його справі, розкрила свій хист малювальниці та іграшкарки. Зараз творчий тандем подружжя Гончарів працює як класичні родини гончарів протягом століть: чоловік гончарує, а дружина оздоблює вироби. В творчому доробку подружжя велика кількість різноманітних тарілок, мисок, горняток та іншого посуду побутового та обрядового призначення, які оздоблені традиційною українською орнаментикою.

На відкритті виставки виступила завідувач відділом ОЦНТ КОР, заслужений майстер народної творчості України Свиридюк Наталія Олександрівна, яка привітала майстрів з відкриттям виставки, вручила грамоти: «За високу професійну майстерність, збереження і популяризацію мистецьких традицій гончарства, велику творчу роботу по збереженню нематеріальної культурної спадщини Полтавського краю» та каталоги творчих робіт подружжя Гончарів, підготовані співробітниками ОЦНТ КОР.

З привітаннями на адресу молодих, талановитих майстрів виступили колеги: голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Пілюгін Євген Іванович; майстер з різьблення Панкевич Юрій Андрійович. Про традиції та сучасний погляд на гончарне мистецтво Полтавщини розмірковувала в своєму виступі завідуюча науково-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Марина Кондратенко. Про самобутність творчого тандему Ярослава і Світлани Гончарів та історію гончарства в селі Яреськи розповіла завідувач яреськівського краєзнавчого музею Дзюба Наталія Анатоліївна. З відкриттям першої персональної виставки майстрів вітали численні шанувальники народної творчості, друзі та колеги.

[widgetkit id="241" name="Виставка гончарних виробів Гончарів"]

Музичні дарунки для відвідувачів виставки прозвучали у виконанні Арсенія Васютинського – вихованця піаніста-виконавця Богдана Стегнія та фортепіанного ансамблю у складі учениць Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Ольги Ведмеденко та Майї Пєлєвіної, керівники – О. Дідіченко та І. Рекало.

Ярослав та Світлана Гончарі мають багато цікавих мистецьких задумів, маємо надію, що виставка допоможе молодим майстрам в подальшому творчому розвитку.

 

             Директор                                                                                                Д.О.Соколов

Інформація

про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці

 

22,23 лютого 2020 року в Полтавському коледжі мистецтв імені М.В. Лисенка за ініціативи культурно-просвітницького Центру художня галерея «Sweet арт-Знання», за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної було проведено VІ Всеукраїнський (ХVІ Всекримський) конкурс-фестиваль учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, в рамках підготовки до 150 – річного ювілею від дня народження Лесі Українки. Головною метою фестивалю-конкурсу є ознайомлення та вивчення молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив; виховання відповідальності за збереження місцевих пам'яток культури; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини. Конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за номінаціями: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «вокал».

Організатори Регіонального конкурсу із задоволенням відзначають, що серед понад 1500 заявок, що були надіслані на Конкурс є представники абсолютної більшості районів Полтавської області. Особливу активність проявили школярі та студенти Полтави, Гадяча, Хоролу, Горішніх Плавнів, Глобинського, Кременчуцького, Новосанжарського, Шишацького та інших районів.

У фестивалі-конкурсі в очних номінаціях змагалося одночасно більше 400 учасників різних вікових категорій з Великобагачанської та Білоцерківської сільських рад Великобагачанського району, Засульської сільської ради Лубенського району, Щербанівської та Заворсклянської сільських рад Полтавського району, Кобеляцького, Лубенського, Новосанжарського, Семенівського та Шишацького районів, а також міст – Гадяч, Горішні Плавні, Лубни, Полтава, Глобине, Кременчук, Хорол, Гребінка, Зіньків, Миргород.

Голова оргкомітету Всеукраїнського конкурсу, заслужений вчитель України – Захарова Тетяна Миколаївна відзначила, що конкурс проведено на високому професійному рівні читацького виконання під гаслом «Не забуваємо минулого, будуючи майбутнє».

[widgetkit id="240" name="Слиж «Змагаймось за нове життя!»"]

У складі компетентного журі працювали представники Чернівців, Полтави, Києва, Івано-Франківська, Коломиї, Тернополя, Італії, США, вони визначили переможців: І місць – 47, ІІ – 54, ІІІ – 52, 57 учасників отримали Подяки. Конкурсантам були вручені сертифікати учасників і книги.

Великий гала-концерт і традиційне нагородження переможців відбудеться 11 квітня 2020 року в місті Чернівці.

 

 

             Директор                                                                                              Д.О. Соколов

 

 

 

Бєлакова О.М. (56-94-23)

Інформація про проведення

обласного семінару-практикуму для

керівників вокально-хорових колективів

 

19-20 лютого згідно з Планом роботи Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації на 2020 рік обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи провів обласний семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів закладів культури Полтавської області з метою підвищення кваліфікації керівників аматорських вокально-хорових колективів, обміну досвідом роботи, що сприятиме подальшому розвитку аматорського мистецтва на базі Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди.

Для учасників семінару-практикуму проведені доповіді та майстер-класи:

- доповідь на тему: «Вирішення проблем роботи з аматорськими вокальними колективами» – доктор педагогічних наук, професор кафедри музики, декан психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужена артистка України ­- Сулаєва Наталія Вікторівна;

- доповідь на тему: « Методика вокального навчання з аматорським колективом» - керівник народного аматорського вокального ансамблю «Мрія» Хорольського районного будинку культури – Олійник Валентина Василівна;

- практичне заняття – народний аматорський вокальний ансамбль «Мрія» Хорольського районного будинку культури, керівник - Олійник Валентина Василівна;

- доповідь на тему: «Традиційний народний одяг та сучасна його інтерпретація» - завідувач відділом обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений майстер народної творчості України – Свиридюк Наталія Олександрівна;

- майстер-клас на тему: «Особливості акомпанементу вокальних творів» – народний аматорський ансамблю народних інструментів «Заграва» ДМШ № 1 імені Платона Майбороди, керівник – Носенко Євген Іванович;

- доповідь та майстер-клас на тему: «Розбір і вивчення нових вокальних творів, виразність їх виконання» - хормейстер, викладач Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди – Кучер Тетяна Олександрівна;

- практичне заняття: «Індивідуальний урок з постановки голосу» – старший викладач, завідувач секції з постановки голосу кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Свічадо» - Ремезова Наталія Миколаївна;

- доповідь на тему: «Обговорення актуальних проблем заповнення мистецького простору районів Полтавської області високодуховними надбаннями українського народу» – директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи  – Соколов Дмитро Олександрович.

 

[widgetkit id="237" name="семінару-практикум"]

В семінарі-практикумі взяли участь 111 керівників вокально-хорових колективів  з 14 районів, 11 об’єднаних територіальних громад, 1 міста Полтавської області.

 

 

 

 

                    Директор ОЦНТ КОР                                                                                                 Д.О. Соколов

Вітання від творчого центру Наталії Май

 

[widgetkit id="235" name="Вітання від творчого центру Наталії Май"]

Інформація

про проведення  дитячого пісенного конкурсу

«Хорольські зірочки» у м Хорол Полтавської області

 

12 січня 2020 року у м. Хорол відбувся 17-й мистецько-громадський захід, покликаний на сприяння та популяризацію української народної та естрадної  пісень. Головним завданням якого – виявлення обдарованих юних виконавців, самодіяльних композиторів, поетів різножанрової пісенної творчості.

Конкурс оцінювало журі, у складі якого були працівники відділів культури і туризму, освіти молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації, районного будинку культури, працівники обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Головою журі було обрано директора обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради Дмитра Олександровича Соколова.

У конкурсі брали участь діти віком від 6 до 18 років, які представляли заклади культури та освіти з Хорольського, Миргородського районів та Клепачівської, Новоаврамівської, Покровськобагачанської об’єднаних територіальних громад Хорольського району. Всього взяли участь у конкурсі 57 учасників.

[widgetkit id="236" name="«Хорольські зірочки»"]

 

Переможці конкурсу нагороджені дипломами та призами, учасники – грамотами та призами відділу культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації.

 

 

 

                      Директор ОЦНТ КОР                                                                    Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

 

 

 

Дубовик Н.М. 56-94-23

 

Інформація

про проведення Полтавського обласного фестивалю театралізованого вертепного дійства

«Різдвяна феєрія»

 

8 січня 2020 року на другий день Різдва Христового, після ранкового богослужіння, містом поширились різдвяні співи - це розпочався Полтавський обласний фестиваль театралізованого вертепного дійства «Різдвяна феєрія», який щорічно проводиться Комунальною установою «Обласний  центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради спільно з Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавською єпархією Православної церкви України.

Цьогоріч, дійство розпочалося об 11-й годині у Свято-Успенському кафедральному соборі, де лунала старовинна колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю» у виконанні учасників фестивалю.

         По завершенню, колядні гурти на чолі з духовенством Полтавської єпархії, керівниками області та міста вирушили урочистою ходою до головної сцени на Театральній площі. Учасники ходи радували око глядача різноманіттям сценічних костюмів та калейдоскопом видів і форм головного атрибуту відзначення Різдва – восьмикутної Віфлеємської зірки, диверс чого показав, що колядні гурти Полтавщини також талановиті і у естетичних аспектах театрального мистецтва.

         Урочисте відкриття почалось з виступу етнотеатру «Діти Колоксая»
Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського, по завершенню якого глядачів привітали: заступник голови Полтавської
обласної державної адміністрації - Рижеченко Катерина Сергіївна, секретар Полтавської міської ради - Шамота Олександр Сергійович та Архієпископ Полтавський і Кременчуцький - Владика Федір.

Учасники фестивалю мали змогу донести до глядача традиційний «Різдвяний вертеп», що розповідав про народження Ісуса Христа та представити новий авторський погляд на цей жанр театралізованого дійства. Цілий день глядачі знайомилися зі старовинними колядками у виконанні таких постійних гостей фестивалю як фольклористичні гурти «Радослав» та «Родовичі» з смт. Нові Санжари та нових гостей фестивалю - колядного гурту «Різдвяна зірка» Церкви Івана Богослова, села Мачухи Полтавського району.

Учасники колядних гуртів: «Різдвяні дзвони» Вишняківського сільського будинку культури Хорольського району та «Барвисті переливи» комунального закладу «Районний будинок культури» Зіньківської районної ради продемонстрували відповідний різдвяний репертуар, злагоджене ансамблеве звучання та чистоту інтонування, наявність повного спектру вокальних партій.

Дитячі колективи: творчого центру Наталії Май Полтавського міського будинку культури та колядний гурт Бричківського сільського клубу Полтавського району продемонстрували винятковий на свій вік професіоналізм та сценічну майстерність.

Серед учасників були представники колективів з новоутворених об’єднаних територіальних громад, зокрема - народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» та вокальний ансамбль «Калинове намисто» Гориславського сільського будинку культури Піщанської об’єднаної територіальної громади  Кременчуцького району; колядний гурт Великобузівського сільського будинку культури Шишацької об’єднаної територіальної громади; вокальний ансамбль «Чисті роси» Вергунівської Загальноосвітньої школи I-II ступенів та Шишаківської загальноосвітньої школи I-II ступенів Клепачівської об’єднаної територіальної громади Хорольського району; ансамбль «Дивограй» Судіївського сільського будинку культури Мачухівської об’єднаної територіальної громади Полтавського району

Також зважаючи на релігійну тематику свята глядачі мали змогу ознайомитися з талантами церковних хорів області та міста, в тому числі: церковного хору «Ангельські передзвони» Святопокровського храму, Православної церкви України міста Полтави, дитячого центру «Духовна застава» парафія ікони Божої матері «Всіх скорботних радість» з міста Кременчук, та колядного гурту «Різдвяна зірка» Церква Івана Богослова з села Мачухи.

[widgetkit id="234" name="Різдвяна Феєрія 2020"]

Усього у заході взяли участь 24 колективи та 351 учасник – кожен з яких познайомився з творчістю колег з інших районів та завершив зимовий святковий сезон з радісними спогадами та наснагою на звершення майбутніх проектів.

 

                 Директор

                ОЦНТ КОР                                                                                                  Д.О. Соколов

 

 

 

Свиридюк О.О., 56-25-89

Інформація

про виставку «Золоте солом’яне диво»

майстрині  з соломоплетіння Валентини Ялосоветської

 

24 грудня 2019 року в виставковій залі відділу мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулося відкриття персональної виставки виробів майстра з соломоплетіння Валентини Петрівни Ялосоветської  «Золоте солом’яне диво».

Виставка підготована працівниками КУ «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради спільно з відділом мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.

Валентина Ялосоветська проживає у смт Градизьк Глобинського район  Полтавської області, працює в дитячій бібліотеці та веде студію для дітей «Солоне тістечко».

Валентина Ялосоветська вже двадцять років займається плетінням з соломки, володіє багатьма традиційними та авторськими прийомами соломо плетіння. На виставці представлені брилі, кошики, дідухи, ляльки та новорічні іграшки. Валентина Петрівни бере активну участь у культурно-мистецькому житті області, популяризує та зберігають народні традиції, навчаючи ремеслу соломоплетінння всіх бажаючих під час фестивалів та свят.

На відкритті виставки виступила завідувач відділом ОЦНТ КОР, заслужений майстер народної творчості Свиридюк Наталія Олександрівна, яка від імені директора Соколова Дмитра Олександровича, привітала майстриню з відкриттям виставки та вручила грамоту: «За професійну майстерність, велику творчу роботу по збереженню нематеріальної культурної спадщини Полтавського краю та з нагоди персональної виставки».

[widgetkit id="233" name="«Золоте солом’яне диво»"]

З привітаннями на адресу талановитої майстрині виступили колеги: голова Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін, викладач Полтавської художньої школи Лідія Орел, член Полтавського осередку НСМНМУ, журналіст Філії ПАТ НСТУ Полтавської регіональної дирекції «Лтава» Віра Черняк.

Під час відкриття виставки Валентина Петрівна провела майстер-клас з соломоплетіння, показавши початкові етапи створення традиційного солом’яного бриля.

Різдвяно-новорічні привітання пролунали від колективу ОЦНТ КОР та члена Національної спілки кобзарів України, заслуженого художника України Івана Новобранця.

До привітань приєдналися численні колеги та друзі майстрині!

 

 

              Директор ОЦНТ КОР                                                                                     Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

 

 

Свиридюк Н.О. (56-94-23)

About us

 

Municipal facility “The regional folk art and cultural educational Center” of Poltava oblast Council, has a long and fruitful history of supporting and popularizing Ukrainian culture and folklore in various ways. By organizing and curating folklore festivals, conducting regional contests for amateur chorus and vocal competitions for rural cultural centers, directing art exhibitions to promote new artists in Poltava and through publishing work, constantly producing pamphlets and catalogues for famous regional artists, composers and ensembles.

The history of the institution “The regional folk art and cultural educational Center” begins in 1939, when by the decision of the Government of the Ukrainian SSR in regional centers were created folk arts house.

In different years, the name “Regional folk art and cultural educational Center” changed, but the main tasks remained: to study, conserve, develop and popularize various types and genres of folk arts, organization of leisure activities of various segments for population, coordination of club houses, practical and methodological work aimed at the use of the rich cultural heritage of Poltava region, generalization and dissemination of the best experience, publishing of advertising and repertoire products, cooperation with public organizations, etc.

On July 27, 2005, a certificate on state registration of a legal entity was obtained, and the management of the property of the Poltava Regional Council approved the Statute of the municipal institution under name - “The regional folk art and cultural educational Center” of the Poltava Regional Council.

All employers are specialists with relevant higher education and special education in the main activities, as well as departments of motion picture, occupational safety, fire safety and technical supervision and economic.

“The regional folk art and cultural educational Center” rents free of charge the premises on the fifth floor of the Poltava I.P. Kotlyarevsky Regional Universal Scientific Library in the department of film and video art at the former film base (with payment for utilities).

The Center has two units of vehicles - VAZ 21043 and VAZ 21102 (cars are 12 and 9 years accordingly).

In cooperation with the department of culture and tourism of regional state administration, multiple of traditional mass events are organized and held annually, for example:

 

- "Grebika chamber" - in Grebinka village, the homeland of writer Yevhen Hrebinka;

- "Songs of the Lilac Grove" - ​​in the village of Dykanka;

- "Reshetilovka Spring" - in the village Reshetilovka, the center of traditional folk arts like - embroidery, carpet, weaving;

- "Colors of Lemkivshchyna" - in the village Lyutenski Budyshcha in the Zinkiv district;

- “Our beautiful ancestry” - in Shyshaky, to mark Mother's Day and International Family Day;

- "I would have taken the bandura" - in the village of Velyka Bahachka - in honor of the memory of kobzar Fedir Kushnerik;

- "Viburnum festivities" - in the village of Grabarivka of the Piryatinsky district - in the homeland of Grygory Levchenko - Honored Worker of Arts of Ukraine, head of the Ukrainian folk choir "Kalyna" of the Poltava V.G. Korolenko National Pedagogical University named after;

- " Wellspring of Songs" - at the birthplace of Hero of Ukraine Oleksandr Bilash in the settlement of Hradizk in the Globinsky district;

- "Maryina Valley" - in the village Chernyakivka of the Chutov district - in honor of the memory of the outstanding artist Marie Bashkirtseff;

- Festival of children's creative arts "Mirgorodsky Kvitogray" in Mirgorod;

- "Come, come to me, Green Sunday" - in the town of Novi Sanzhary;

- "Green Holiday of the Gonchar Childhood" - in the village Sycha in Kobelyatsky district - homeland of Oles Gonchar;

- Fair-exhibition at the National Sorochynsky Fair, during which took place the contest for folk groups, trinity musicians, harmonists and bandura players of the region, humor festival "Laughing with Gogol", vocal competition "Chysta Krynytsya" and other entertainments at multiple stages;

- "Autumn Gold" - at home of poet-songwriter Dmitry Lutsenko in the village Berezova Rudka of the Piryatinsky District;

- "Flourish, praise the songs with glory, our glorious Kovpaksky region" – in Kotelva - home to the Hero of the Soviet Union, the organizer of the guerrilla movement in Ukraine Sydir Kovpak;

- "Holiday of Merry Wisdom" - at the homeland of poet Leonid Glibov in Veselyi Podil of the Semenivsky district;

- "Blessed be, traces of the traveler of Skovoroda" - in the homeland of Hryhorii Skovoroda in the village Chornukhy;

- "Be blessed, Theotokos!" - in the village Shcherbani of Poltava district in honor of the memory of the chronicler of the Cossack era Samiilo Velychko;

- Christmas eves.

To a great extent, “The regional folk art and cultural educational Center” was involved in conducting the final concert of the Masters of Arts and Art Collectives - "Glory to the Poltava Family" in 2009. More than 650 performers of 30 professional and amateur groups, representing art and folklore of our region the artistic director of the Academic and Symphony Orchestra of Ukraine Mykola Lysenko - the great-grandson of the founder of Ukrainian classical music, winner of the Taras Shevchenko National Prize of Ukraine, professor of the Tchaikovsky National Music Academy - Diana Petrinenko, national artist of Ukraine, winner of the Taras Shevchenko National Prize of Ukraine, soloist of the Taras Shevchenko National Opera of Ukraine Roman Mayboroda with a great extent they were representing artistic abilities of Poltava region on a grand stage of Ukraine.

One of the forms of work of “The regional folk art and cultural educational Center” is to organize and conduct regional reviews-competitions by genres of folk art, regional tours of All-Ukrainian competitions, in particular:

- marching parade of brass bands;

- competition for family ensembles - “Our beautiful ancestry”;

- an exhibition-competition of works by female artists during festival - "Maryina Valley";

- competition of folk groups at the Sorochinsky Fair;

- competition of duets, trio, quartets for the festival "Autumn Gold";

- competition of amateur composers;

- competition of solo vocalists for the prize named after Diana Petrinenko;

- a competition for comic readers on "Holiday of merry Wisdom";

- evaluation tour for regional participants in Ukrainian festival "Red Ruta";

- regional evaluation tour for participation in Ukrainian festival of folk choreography named after Pavlo Virsky.

Every year 2-3 competitions and ratings are held on different types of cultural and leisure activities: amateur associations and clubs of interest, as well as rural cultural institutions during the Ukrainian contests, etc.

To commemorate the important dates in the life of the state, the “The regional folk art and cultural educational Center” initiates conducting regional reviews of folk arts with a jury from regional district. Thanks to these activities, it is possible to analyze the state of cultural development, the artistic level, the material base of amateur collectives.

The acquired information on the field is used in the preparation of programs for regional events to mark State Holidays, anniversary dates in the life of the state and prominent figures of culture of Ukraine.

Every 3 years, “The regional folk art and cultural educational Center” organizes the work of a committee to review the programs of collectives for the award of honorary titles and recertification of amateur collectives of Poltava region, bearing the title of "folk" and "exemplary", according to the results of which the relevant documentation is prepared.

Annually, four to five private art exhibitions of works by amateur masters and artists are held in various Poltava venues curated by “The regional folk art and cultural educational Center” staff, as well as exhibitions at many regional holidays.

Up to 15 titles of printed materials are being prepared for publication: collections of songs, catalogs of exhibitions, booklets from work experience, promotional products of events, diplomas and certificates to participants of regional competitions, etc. Video clips about cultural and artistic events are filmed. The 70 videos that have become history (nearly 300 of which have been uploaded to the Video Library) have been digitized and this work is ongoing.

Together with the Department of Education and Science, the Department of Family and Youth of the Poltava Regional State Administration, “The regional folk art and cultural educational Center” works on the annual inter-university festival-competition “Student Spring” is held annually and the final concert of the winners is completed.

In terms of creative work “The regional folk art and cultural educational Center” aspires for launching cultural and artistic events on a regional scale in those areas where they are not present, improvement, diversification of programs of traditional mass events, organization of art exhibitions, competitions and reviews, seminars and trainings for the leaders of amateur groups, publishing repertory, etc., as well as on behalf of management – to conduct and curate mass events on various topics.