Анонс заходів


26 березня 2020 Views: 182

Анонс заходів


26 березня 2020

Народні джерела Полтавщини 2020


25 березня 2020 Views: 74

Народні джерела Полтавщини 2020


25 березня 2020

ХVIІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»


13 березня 2020 Views: 11

ХVIІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»


13 березня 2020

Виставка гончарних виробів майстрів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця»


27 лютого 2020 Views: 27

Виставка гончарних виробів майстрів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця»


27 лютого 2020

«Змагаймось за нове життя!»


26 лютого 2020 Views: 8

«Змагаймось за нове життя!»


26 лютого 2020

Обласний семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів


21 лютого 2020 Views: 38

Обласний семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів


21 лютого 2020

Вітання від творчого центру Наталії Май


14 січня 2020 Views: 26

Вітання від творчого центру Наталії Май


14 січня 2020

«Хорольські зірочки»


13 січня 2020 Views: 26

«Хорольські зірочки»


13 січня 2020

Різдвяна Феєрія 2020


09 січня 2020 Views: 30

Різдвяна Феєрія 2020


09 січня 2020

Виставка «Золоте солом’яне диво»


26 грудня 2019 Views: 50

Виставка «Золоте солом’яне диво»


26 грудня 2019

[widgetkit id="243" name="Народні джерела"]

Інформація про проведення обласного відбіркового конкурсу

ХVIІ  Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

 

10 березня 2020 року в концертній залі Полтавського академічного симфонічного оркестру відбувся обласний відбірковий конкурс ХVIІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», який проводився з метою пошуку, виявлення молодих і талановитих музикантів – авторів, виконавців, розкриття і реалізації їх творчого потенціалу, розвитку нових стилів української молодіжної масової музики та збереження традицій автентичного фольклору.

Цього року фестивалі взяли участь 18 солістів та 2 гурти у жанрі «поп-музика», 3 солісти та 1 колектив у жанрі «український автентичний фольклор», 4 гурти у жанрі «рок-музика». Всього – 59 учасників з Великобагачанського, Карлівського, Машівського, Оржицького, Полтавського, Хорольського районів, Великосорочинської, Пришибської об’єднаних територіальних громад, міст Полтава та Кременчук.

Емілія Гапеєва, Вікторія Величко та Софія Сєрова показали гарне володіння технікою естрадного співу, високу сценічну майстерність та отримали високі оцінки від суддівської ради.

Найкращі зразки українського народного мелосу, а саме пісні, записані на Полтавщині від носіїв нематеріальної культурної спадщини, виконали конкурсанти у жанрі «український автентичний фольклор»: зразкова аматорська група народного співу вокально-хорової студії «Домінус», Анна Мельницька, Лілія Криворучко, Оксана Дмитренко, які продемонстрували потужну, самобутню, давню  і колоритну манеру співу.

[widgetkit id="242" name="Червона рута 2020"]

У жанрі «Рок-музика» Полтавщину на Всеукраїнському фестивалі «Червона рута» представлятимуть гурти «Царство Шута», «Пронас», «Майор Пронін», «The NeForMat», виступи яких вразили суддівську раду потужними виступами, злагодженою грою на музичних інструментах, авторськими творами.

 

 

          Директор ОЦНТ КОР                                                                                                 Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

Супрунова Л.А. 56-94-23

Інформація

про виставку гончарних виробів майстрів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця»

 

25 лютого 2020 року в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського було відкрито персональну виставку гончарних виробів Ярослава та Світлани Гончарів «Голос з серця», яку підготували працівники обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради спільно з відділом мистецтв бібліотеки.

Подружжя Світлани та Ярослава Гончарів проживає в с. Яреськи Шишацького району. Ярослав Гончар з дитинства прагнув до творчості, особливо вабили народні ремесла пов’язані з глиною та деревом. Гончарній справі навчався у відомих полтавських майстрів: Олександра Шкурпели, Юрія Мирка, Сергія Спасьонова. Ярослав Олександрович самотужки змайстрував гончарне коло та виклав горно для випалу. В мистецьких пошуках Ярослава Олександровича підтримує дружина – Світлана Вікторівна. Допомагаючи чоловікові в його справі, розкрила свій хист малювальниці та іграшкарки. Зараз творчий тандем подружжя Гончарів працює як класичні родини гончарів протягом століть: чоловік гончарує, а дружина оздоблює вироби. В творчому доробку подружжя велика кількість різноманітних тарілок, мисок, горняток та іншого посуду побутового та обрядового призначення, які оздоблені традиційною українською орнаментикою.

На відкритті виставки виступила завідувач відділом ОЦНТ КОР, заслужений майстер народної творчості України Свиридюк Наталія Олександрівна, яка привітала майстрів з відкриттям виставки, вручила грамоти: «За високу професійну майстерність, збереження і популяризацію мистецьких традицій гончарства, велику творчу роботу по збереженню нематеріальної культурної спадщини Полтавського краю» та каталоги творчих робіт подружжя Гончарів, підготовані співробітниками ОЦНТ КОР.

З привітаннями на адресу молодих, талановитих майстрів виступили колеги: голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Пілюгін Євген Іванович; майстер з різьблення Панкевич Юрій Андрійович. Про традиції та сучасний погляд на гончарне мистецтво Полтавщини розмірковувала в своєму виступі завідуюча науково-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Марина Кондратенко. Про самобутність творчого тандему Ярослава і Світлани Гончарів та історію гончарства в селі Яреськи розповіла завідувач яреськівського краєзнавчого музею Дзюба Наталія Анатоліївна. З відкриттям першої персональної виставки майстрів вітали численні шанувальники народної творчості, друзі та колеги.

[widgetkit id="241" name="Виставка гончарних виробів Гончарів"]

Музичні дарунки для відвідувачів виставки прозвучали у виконанні Арсенія Васютинського – вихованця піаніста-виконавця Богдана Стегнія та фортепіанного ансамблю у складі учениць Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Ольги Ведмеденко та Майї Пєлєвіної, керівники – О. Дідіченко та І. Рекало.

Ярослав та Світлана Гончарі мають багато цікавих мистецьких задумів, маємо надію, що виставка допоможе молодим майстрам в подальшому творчому розвитку.

 

             Директор                                                                                                Д.О.Соколов

Інформація

про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці

 

22,23 лютого 2020 року в Полтавському коледжі мистецтв імені М.В. Лисенка за ініціативи культурно-просвітницького Центру художня галерея «Sweet арт-Знання», за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної було проведено VІ Всеукраїнський (ХVІ Всекримський) конкурс-фестиваль учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, в рамках підготовки до 150 – річного ювілею від дня народження Лесі Українки. Головною метою фестивалю-конкурсу є ознайомлення та вивчення молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив; виховання відповідальності за збереження місцевих пам'яток культури; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини. Конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за номінаціями: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «вокал».

Організатори Регіонального конкурсу із задоволенням відзначають, що серед понад 1500 заявок, що були надіслані на Конкурс є представники абсолютної більшості районів Полтавської області. Особливу активність проявили школярі та студенти Полтави, Гадяча, Хоролу, Горішніх Плавнів, Глобинського, Кременчуцького, Новосанжарського, Шишацького та інших районів.

У фестивалі-конкурсі в очних номінаціях змагалося одночасно більше 400 учасників різних вікових категорій з Великобагачанської та Білоцерківської сільських рад Великобагачанського району, Засульської сільської ради Лубенського району, Щербанівської та Заворсклянської сільських рад Полтавського району, Кобеляцького, Лубенського, Новосанжарського, Семенівського та Шишацького районів, а також міст – Гадяч, Горішні Плавні, Лубни, Полтава, Глобине, Кременчук, Хорол, Гребінка, Зіньків, Миргород.

Голова оргкомітету Всеукраїнського конкурсу, заслужений вчитель України – Захарова Тетяна Миколаївна відзначила, що конкурс проведено на високому професійному рівні читацького виконання під гаслом «Не забуваємо минулого, будуючи майбутнє».

[widgetkit id="240" name="Слиж «Змагаймось за нове життя!»"]

У складі компетентного журі працювали представники Чернівців, Полтави, Києва, Івано-Франківська, Коломиї, Тернополя, Італії, США, вони визначили переможців: І місць – 47, ІІ – 54, ІІІ – 52, 57 учасників отримали Подяки. Конкурсантам були вручені сертифікати учасників і книги.

Великий гала-концерт і традиційне нагородження переможців відбудеться 11 квітня 2020 року в місті Чернівці.

 

 

             Директор                                                                                              Д.О. Соколов

 

 

 

Бєлакова О.М. (56-94-23)

Інформація про проведення

обласного семінару-практикуму для

керівників вокально-хорових колективів

 

19-20 лютого згідно з Планом роботи Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації на 2020 рік обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи провів обласний семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів закладів культури Полтавської області з метою підвищення кваліфікації керівників аматорських вокально-хорових колективів, обміну досвідом роботи, що сприятиме подальшому розвитку аматорського мистецтва на базі Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди.

Для учасників семінару-практикуму проведені доповіді та майстер-класи:

- доповідь на тему: «Вирішення проблем роботи з аматорськими вокальними колективами» – доктор педагогічних наук, професор кафедри музики, декан психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужена артистка України ­- Сулаєва Наталія Вікторівна;

- доповідь на тему: « Методика вокального навчання з аматорським колективом» - керівник народного аматорського вокального ансамблю «Мрія» Хорольського районного будинку культури – Олійник Валентина Василівна;

- практичне заняття – народний аматорський вокальний ансамбль «Мрія» Хорольського районного будинку культури, керівник - Олійник Валентина Василівна;

- доповідь на тему: «Традиційний народний одяг та сучасна його інтерпретація» - завідувач відділом обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений майстер народної творчості України – Свиридюк Наталія Олександрівна;

- майстер-клас на тему: «Особливості акомпанементу вокальних творів» – народний аматорський ансамблю народних інструментів «Заграва» ДМШ № 1 імені Платона Майбороди, керівник – Носенко Євген Іванович;

- доповідь та майстер-клас на тему: «Розбір і вивчення нових вокальних творів, виразність їх виконання» - хормейстер, викладач Полтавської дитячої музичної школи № 1 імені Платона Майбороди – Кучер Тетяна Олександрівна;

- практичне заняття: «Індивідуальний урок з постановки голосу» – старший викладач, завідувач секції з постановки голосу кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Свічадо» - Ремезова Наталія Миколаївна;

- доповідь на тему: «Обговорення актуальних проблем заповнення мистецького простору районів Полтавської області високодуховними надбаннями українського народу» – директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи  – Соколов Дмитро Олександрович.

 

[widgetkit id="237" name="семінару-практикум"]

В семінарі-практикумі взяли участь 111 керівників вокально-хорових колективів  з 14 районів, 11 об’єднаних територіальних громад, 1 міста Полтавської області.

 

 

 

 

                    Директор ОЦНТ КОР                                                                                                 Д.О. Соколов

Вітання від творчого центру Наталії Май

 

[widgetkit id="235" name="Вітання від творчого центру Наталії Май"]

Інформація

про проведення  дитячого пісенного конкурсу

«Хорольські зірочки» у м Хорол Полтавської області

 

12 січня 2020 року у м. Хорол відбувся 17-й мистецько-громадський захід, покликаний на сприяння та популяризацію української народної та естрадної  пісень. Головним завданням якого – виявлення обдарованих юних виконавців, самодіяльних композиторів, поетів різножанрової пісенної творчості.

Конкурс оцінювало журі, у складі якого були працівники відділів культури і туризму, освіти молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації, районного будинку культури, працівники обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Головою журі було обрано директора обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради Дмитра Олександровича Соколова.

У конкурсі брали участь діти віком від 6 до 18 років, які представляли заклади культури та освіти з Хорольського, Миргородського районів та Клепачівської, Новоаврамівської, Покровськобагачанської об’єднаних територіальних громад Хорольського району. Всього взяли участь у конкурсі 57 учасників.

[widgetkit id="236" name="«Хорольські зірочки»"]

 

Переможці конкурсу нагороджені дипломами та призами, учасники – грамотами та призами відділу культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації.

 

 

 

                      Директор ОЦНТ КОР                                                                    Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

 

 

 

Дубовик Н.М. 56-94-23

 

Інформація

про проведення Полтавського обласного фестивалю театралізованого вертепного дійства

«Різдвяна феєрія»

 

8 січня 2020 року на другий день Різдва Христового, після ранкового богослужіння, містом поширились різдвяні співи - це розпочався Полтавський обласний фестиваль театралізованого вертепного дійства «Різдвяна феєрія», який щорічно проводиться Комунальною установою «Обласний  центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради спільно з Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавською єпархією Православної церкви України.

Цьогоріч, дійство розпочалося об 11-й годині у Свято-Успенському кафедральному соборі, де лунала старовинна колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю» у виконанні учасників фестивалю.

         По завершенню, колядні гурти на чолі з духовенством Полтавської єпархії, керівниками області та міста вирушили урочистою ходою до головної сцени на Театральній площі. Учасники ходи радували око глядача різноманіттям сценічних костюмів та калейдоскопом видів і форм головного атрибуту відзначення Різдва – восьмикутної Віфлеємської зірки, диверс чого показав, що колядні гурти Полтавщини також талановиті і у естетичних аспектах театрального мистецтва.

         Урочисте відкриття почалось з виступу етнотеатру «Діти Колоксая»
Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського, по завершенню якого глядачів привітали: заступник голови Полтавської
обласної державної адміністрації - Рижеченко Катерина Сергіївна, секретар Полтавської міської ради - Шамота Олександр Сергійович та Архієпископ Полтавський і Кременчуцький - Владика Федір.

Учасники фестивалю мали змогу донести до глядача традиційний «Різдвяний вертеп», що розповідав про народження Ісуса Христа та представити новий авторський погляд на цей жанр театралізованого дійства. Цілий день глядачі знайомилися зі старовинними колядками у виконанні таких постійних гостей фестивалю як фольклористичні гурти «Радослав» та «Родовичі» з смт. Нові Санжари та нових гостей фестивалю - колядного гурту «Різдвяна зірка» Церкви Івана Богослова, села Мачухи Полтавського району.

Учасники колядних гуртів: «Різдвяні дзвони» Вишняківського сільського будинку культури Хорольського району та «Барвисті переливи» комунального закладу «Районний будинок культури» Зіньківської районної ради продемонстрували відповідний різдвяний репертуар, злагоджене ансамблеве звучання та чистоту інтонування, наявність повного спектру вокальних партій.

Дитячі колективи: творчого центру Наталії Май Полтавського міського будинку культури та колядний гурт Бричківського сільського клубу Полтавського району продемонстрували винятковий на свій вік професіоналізм та сценічну майстерність.

Серед учасників були представники колективів з новоутворених об’єднаних територіальних громад, зокрема - народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» та вокальний ансамбль «Калинове намисто» Гориславського сільського будинку культури Піщанської об’єднаної територіальної громади  Кременчуцького району; колядний гурт Великобузівського сільського будинку культури Шишацької об’єднаної територіальної громади; вокальний ансамбль «Чисті роси» Вергунівської Загальноосвітньої школи I-II ступенів та Шишаківської загальноосвітньої школи I-II ступенів Клепачівської об’єднаної територіальної громади Хорольського району; ансамбль «Дивограй» Судіївського сільського будинку культури Мачухівської об’єднаної територіальної громади Полтавського району

Також зважаючи на релігійну тематику свята глядачі мали змогу ознайомитися з талантами церковних хорів області та міста, в тому числі: церковного хору «Ангельські передзвони» Святопокровського храму, Православної церкви України міста Полтави, дитячого центру «Духовна застава» парафія ікони Божої матері «Всіх скорботних радість» з міста Кременчук, та колядного гурту «Різдвяна зірка» Церква Івана Богослова з села Мачухи.

[widgetkit id="234" name="Різдвяна Феєрія 2020"]

Усього у заході взяли участь 24 колективи та 351 учасник – кожен з яких познайомився з творчістю колег з інших районів та завершив зимовий святковий сезон з радісними спогадами та наснагою на звершення майбутніх проектів.

 

                 Директор

                ОЦНТ КОР                                                                                                  Д.О. Соколов

 

 

 

Свиридюк О.О., 56-25-89

Інформація

про виставку «Золоте солом’яне диво»

майстрині  з соломоплетіння Валентини Ялосоветської

 

24 грудня 2019 року в виставковій залі відділу мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулося відкриття персональної виставки виробів майстра з соломоплетіння Валентини Петрівни Ялосоветської  «Золоте солом’яне диво».

Виставка підготована працівниками КУ «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради спільно з відділом мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.

Валентина Ялосоветська проживає у смт Градизьк Глобинського район  Полтавської області, працює в дитячій бібліотеці та веде студію для дітей «Солоне тістечко».

Валентина Ялосоветська вже двадцять років займається плетінням з соломки, володіє багатьма традиційними та авторськими прийомами соломо плетіння. На виставці представлені брилі, кошики, дідухи, ляльки та новорічні іграшки. Валентина Петрівни бере активну участь у культурно-мистецькому житті області, популяризує та зберігають народні традиції, навчаючи ремеслу соломоплетінння всіх бажаючих під час фестивалів та свят.

На відкритті виставки виступила завідувач відділом ОЦНТ КОР, заслужений майстер народної творчості Свиридюк Наталія Олександрівна, яка від імені директора Соколова Дмитра Олександровича, привітала майстриню з відкриттям виставки та вручила грамоту: «За професійну майстерність, велику творчу роботу по збереженню нематеріальної культурної спадщини Полтавського краю та з нагоди персональної виставки».

[widgetkit id="233" name="«Золоте солом’яне диво»"]

З привітаннями на адресу талановитої майстрині виступили колеги: голова Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін, викладач Полтавської художньої школи Лідія Орел, член Полтавського осередку НСМНМУ, журналіст Філії ПАТ НСТУ Полтавської регіональної дирекції «Лтава» Віра Черняк.

Під час відкриття виставки Валентина Петрівна провела майстер-клас з соломоплетіння, показавши початкові етапи створення традиційного солом’яного бриля.

Різдвяно-новорічні привітання пролунали від колективу ОЦНТ КОР та члена Національної спілки кобзарів України, заслуженого художника України Івана Новобранця.

До привітань приєдналися численні колеги та друзі майстрині!

 

 

              Директор ОЦНТ КОР                                                                                     Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

 

 

Свиридюк Н.О. (56-94-23)

Фільтр