"Червона рута 2018"

 Інформація

про проведеня обласного відбіркового конкурсу
ХVI  Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

 

10 березня 2018 року в приміщенні Полтавського міського Будинку культури проведено обласний відбірковий конкурс ХVI Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», який проводився з метою пошуку, виявлення молодих і талановитих музикантів – авторів, виконавців, розкриття і реалізації їх творчого потенціалу, розвитку нових стилів української молодіжної масової музики та збереження традицій автентичного фольклору.

У конкурсі взяли участь 46 солістів та 7 гуртів у жанрі «поп-музика», один гурт та один соліст у жанрі «акустична музика», два солісти у жанрі «український автентичний фольклор», п’ять гуртів у жанрі «рок-музика» та один колектив у жанрі «інша музика». Всього – 94 учасники з Гадяцького, Глобинського, Диканського, Котелевського, Лохвицького, Миргородського, Пирятинського, Полтавського, Решетилівського, Хорольського, Чутівського, Шишацького районів, міст Полтава, Лубни, та за запрошенням дирекції фестивалю виконавців із Дніпропетровської та Харківської областей.

Виступи учасників оцінювала високопрофесійна суддівська рада на чолі з Мирославом Мельником – виконавчим директором  Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

Найкращі зразки українського народного мелосу, а саме пісні записані на Полтавщині від носіїв нематеріальної культурної спадщини Гадяцького, Кобеляцького, Лохвицького та Пирятинського районів виконали конкурсанти у жанрі «український автентичний фольклор» Анна Мельницька та Людмила Супрунова, які продемонстрували потужну, самобутню, давню  і колоритну манеру співу.

Гурт «Sahara» брав участь у двох жанрах «акустична» та
«рок-музика». Учасники представили на розсуд журі 5 авторських пісень на глибоку філософську тематику та кавер-твори з репертуару гурту «Vivienne Mort».

Софія Сєрова та Нігіна Абдувалієва показали гарне володіння технікою естрадного співу, високу сценічну майстерність та отримали високі оцінки від суддівської ради.

Фестиваль «Червона рута» є доступним для всіх верств населення і люди з інвалідністю – не виключення. Цьогоріч в конкурсі брав участь Микола Пашинський, який має вади зору.

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Червона рута 2018

Переможці Полтавського відбіркового конкурсу Гурт «Sahara»  (м. Пирятин), С. Сєрова (м. Полтава), Н. Абдувалієва (м. Полтава), А. Мельницька (м. Полтава), Л. Супрунова (м. Полтава) отримали право брати участь у фінальних змаганнях фестивалю «Червона рута»,
що відбудуться у вересні 2019 р. в  Чернівцях, у місті – де у 1989 році відбувся І-й фестиваль «Червона рута».

 

 

Директор                                                                                                                  Д.О. Соколов

 

 

 

 

 

Супрунова, Дубовик (0532)-56-94-23