Оржицький РБК

20 березня естафету обласного огляду з успіхом підхопили культпрацівники Оржицького району. Великим і яскравим концертом на два відділення в районному будинку культури було завершено проведення клубними закладами району творчих звітів колективів художньої самодіяльності Оржиччини в рамках обласного огляду «Слався, Полтавська мистецька родина», присвяченого знаменитій даті у житті держави – 25-річчю її Незалежності.

Вщент заповнений глядацький зал щиро зустрічав бурхливими оплесками кожен колектив, кожного виконавця, і було за що – адже художній рівень самодіяльних артистів 19-ти клубних закладів району зачаровував, дивував, надихав настроєм і наснагою, навчав любити і цінувати українську пісню, мову, звичаї і традиції, знайомив з прекрасними мистецькими творами композиторів-сучасників.

Найбільшу кількість колективів для заключного концерту представили Чайківщинський, Круподеринський, Куйбишевський, Лазірківський, Новооржицький сільські будинки культури, а також сільськогосподарське товариство «Агрофірма «Оржицька»», керівник якого Валентин Несен, депутат обласної ради, всіляко сприяє розвитку аматорської творчості та забезпечує підтримку художніх колективів.

Треба відзначити, зокрема, досягнення аматорів Куйбишевського сільського будинку культури, який очолює молодий і талановитий випускник Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського Іван Товстоп’ят. Бурю оплесків зірвав під його орудою хоровий колектив після виконання пісні «Ой, у лузі червона калина», та і він сам, як соліст, – за пісню Миколи Мозгового «Материнська любов».

Особливим шармом, високим художнім рівнем та естетичним смаком були позначені виступи колективів під керівництвом заслужених працівників культури України Тетяни Голод (народний аматорський хор «Родослав» районного будинку культури) та Григорія Барила (хор та ансамбль СТОВ «Агрофірма «Оржицька»).

Яскраві самодіяльні колективи Чайківщинського СБК своїми успіхами багато в чому завдячують Валерію Кулику, талановитому музиканту, відповідальному і відданому своїй справі керівнику народного хору «Родина», який підтверджує своє високе звання протягом аж 23-х років.

Про кохання, іноді зовсім нелегку жіночу долю, лірично, а часто із оптимістичним гумором співали в концерті солістки, численні жіночі тріо та ансамблі.

Справжнім феєрверком народного піснеспіву і музики стали виступи вокальних фольклорних ансамблів та народних музик, серед яких «народні» – «Оберіг» (Маяківський сільський клуб), «Горицвіт» (Куйбишівський СБК), «Вербиченька» (Круподеринський СБК), «Чутівчанка» (Чутівський СБК) та хор-ланка імені А.Д.Юрченко. А фольклорний гурт «Коралі» Новооржицьокого будинку культури виконав ще й сільський танець ХІХ століття «Орлиця».

В аматорських колективах, які презентували свою яскраву творчість, беруть участь сільські голови п’яти громад Оржиччини. На святі були присутні, привітали учасників та глядачів керівники Гадяцького району та селища – голова районної державної адміністрації В.Г.Симоненко, голова районної ради В.І.Козина, селищний голова О.В.Сидоренко. Учасників обласного огляду вітала заступник начальника Управління – начальник відділу охорони культурної спадщини та культурної політики Управління культури Полтавської облдержадміністрації В.В. Вождаєнко. Колективам клубних закладів за проведення творчих звітів на відзначення 25-річчя Незалежності України від органів виконавчої влади району були вручені дипломи та призи.

 

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Оржицький РБК

Виступи колективів та виконавців в обласному турі огляду оцінювали члени журі – заслужений працівник культури України, заступник директора обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Л.Ф.Ковтун, завідуюча сектором Центру О.М.Бєлакова, начальник відділу культури і туризму Оржицької райдержадміністрації В.І.Рябець.

 

 

Заступник директора ОЦНТ КОР 

Л.Ф. Ковтун