Гребінчина світлиця 2019

Інформація

про обласне свято «Гребінчина світлиця» у м. Гребінці на відзначення 207-ї річниці від дня народження Є.П. Гребінки

 

  2 лютого 2019 року на Гребінківщині широко та масштабно відзначили 207- у річницю від дня народження Євгена Павловича Гребінки – визначного українського письменника, блискучого прозаїка, поета-лірика, байкаря, автора віршів всесвітньовідомого романсу  «Очі чорнії».

  Обласне літературно-музичне свято «Гребінчина світлиця» вже майже 10 років поспіль збирає шанувальників творчості письменника та щоразу демонструє яскраве розмаїття талантів.

   Культурно-мистецький тур «Поета слово нас єднає»  запалив вогники «Гребінчиної світлиці» майже в кожному селі Гребінківського району та гостинно запросив на різноманітні зустрічі з творчими нащадками поета, майстрами аматорського та професійного мистецтва.

Благословенна Кулажинська сторона… В ошатній залі Кулажинського сільського будинку вітальною піснею, яку виконав фольклорний колектив «Джерело» Олексіївського СБК, розпочалася мистецька подорож сторінками життя і творчості  Євгена Гребінки. Нащадки та шанувальники Гребінчиного слова Анастасія Ткаченко, Максим Ткаченко, Юлія Острянська, Юлія Кохнович, Макар Кравцов майстерно читали твори Євгена Гребінки.  Всіх присутніх своєю милозвучністю чарували українські народні пісні у виконанні колективу Кулажинського СБК «Кумоньки». Гість свята - вокально-інструментальний ансамбль "Ритм" з Миргородщини приєднався до святкування та подарував глядачам калейдоскоп пісень і народних, і сучасних ліричних і патріотичних, лейтмотивом яких було прагнення жити в мирі, злагоді, добрі і щасті. Авторську поезію презентував уродженець с. Кулажинці, заслужений журналіст України Сергій Савелій.

В с. Овсюки аматори народної творчості талановито відтворили у театральній виставі художні образи героїв літературних творів Євгена Гребінки.

  Тематичний вечір "Любов’ю землі своєї окрилений" зібрав небайдужих до щирого українського слова у затишній залі Почаївського СБК.
Літературні "посиденьки" пройшли у дружній атмосфері. Глядачі ще раз пересвідчилися в багатогранності таланту земляка. Зі сцени лунали вірші, байки, славнозвісний романс "Очі чорнії" та рідна українська пісня у виконанні дорогих гостей з села Повстин - народного ансамблю "Берегиня" та активної учасниці художньої самодіяльності - Юлії Ігнатьо. Гарний настрій глядачам подарували й запальні танці у виконанні студента Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського Миколи Кушніра. А уривок з роману "Чайковський" Євгена Гребінки переніс глядача в часи боротьби Запорізької Січі проти татарських набігів.

DSC 0067

DSC 0067

DSC 0085

DSC 0085

DSC 0094

DSC 0094

DSC 0101

DSC 0101

DSC 0114

DSC 0114

Господарі садиби «У Дячків», що в с. Григорівка,   радо вітали гостей обласного свята. Театралізованим дійством «Диво-вечір в диво-хаті» учасники художньої самодіяльності відтворили  святкування  «уродин» та пригостили  присутніх стравами, що подавали на стіл за часів Євгена Гребінки. В затишній світлиці  звучали старовинні українські пісні у виконанні фольклорних колективів: «Надвечіря» Стукалівського СБК, «Тополяночка» Тополівського СБК, «Журавка» Григорівського СБК, дідівські легенди та перекази Гребінчиного краю, твори Євгена Гребінки та сучасна поезія. Святкова невимушена атмосфера, щедрі господарі, дух українського застілля, запальні танці та жарти – все, що так любив Євген Павлович Гребінка, що надихало його на творчу діяльність, залишили приємні спогади у кожного про «Гребінчину світлицю». В цей день поета слово справді єднало!