Інформація

про проведення концерту кращих аматорських колективів Полтави та області

на ІІ Міжнародному фестивалі патріотичного документального кіно «КіноДок»

 

16 вересня 2018 року на Театральній площі міста Полтави обласним Центром народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації було проведено концерт кращих аматорських колективів Полтави та області в рамках проведення ІІ Міжнародного фестивалю патріотичного документального кіно «КіноДок».

Учасники художньої самодіяльності нашого краю продемонстрували конкурсантам і журі Міжнародного фестивалю не тільки щиру гостинність, а й наявність талантів у різних видах мистецтва. Шість годин поспіль на Театральній площі біля Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя шанувальникам української народної культури свою творчість дарували аматорські колективи та окремі виконавці з різних куточків Полтавщини: з Кобеляцького, Глобинського, Полтавського районів та міста Полтави.

2018 09 14 4118

2018 09 14 4118

2018 09 16 4125

2018 09 16 4125

2018 09 16 4129

2018 09 16 4129

DSC01030

DSC01030

DSC01032

DSC01032

DSC01039

DSC01039

DSC01042

DSC01042

DSC01044

DSC01044

Учасники мистецького заходу:

народний аматорський фольклорний ансамбль «Кобеляцькі джерела» Кобеляцького районного центру культури і дозвілля (керівник – Валентин Прядко);

– народний аматорський фольклорний ансамбль «Ворскла» Кобеляцького районного центру культури і дозвілля (керівник – Валентин Прядко);

народний аматорський вокальний колектив «Веснянка» Степненського сільського будинку культури Полтавського району (керівник – Вікторія Кульбашна);

– народний аматорський вокально-хореографічний ансамбль «Веселі Солохи» Полтавського районного будинку культури (керівник – Вікторія Кульбашна);

– народний аматорський вокальний ансамбль «Кринчаночка» Великокринківського зонального будинку культури Глобинського району (керівник – Ольга Митрович);

– вокальний ансамбль «Камея» Великокринківського зонального будинку культури Глобинського району (керівник – Ольга Митрович);

– народний аматорський вокальний гурт «День» Великокринківського зонального будинку культури Глобинського району (керівник – Олександр Яресько);

народний аматорський гурт «Ренесанс» Велико-Тростянецького сільського будинку культури Полтавського району (керівник – Шквиря Анатолій Іванович);

– народний аматорський вокальний ансамбль «Горяночка», с. Гора Щербанівської сільської ради Полтавського району (керівник – Вікторія Кульбашна);

– народний аматорський вокальний квартет «Витівки» Зінцівського сільського будинку культури Полтавського району (керівник – Вікторія Кульбашна);

– народний аматорський ансамбль народного танцю «Світанок» Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень (керівник – Ольга Гнедова);

Людмила Супрунова – провідний методист обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради;

– зразковий художній колектив ансамбль народного танцю «Каблучок» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді (керівник – Анна Рак);

– ансамбль «Соняхи» Івашківського сільського клубу Полтавського району (художній керівник – Катерина Ветро);

– колектив «Креатив» Абазівського будинку культури Полтавського району (художній керівник – Катерина Ветро);

– вокально-хореографічний колектив «Дивограй» села Івашки та села Абазівка Полтавського району (художній керівник – Катерина Ветро);

Наталія Кісарова – солістка Полтавського районного будинку культури;

– народний аматорський театральний колектив «Прем`єра» Полтавського районного будинку культури (керівник – Яна Решітник);

дует баяністів у складі Євгена Носенка та Вадима Міська Полтавського районного будинку культури;

Катерина Опішнян – солістка Вацівського сільського клубу Полтавського району;

– хореографічний колектив «Just dance» Щербанівської об`єднаної територіальної громади Полтавського району.

 

 

 

Директор                                                                                                            Д.О. Соколов

 

 

Бєлакова О.М. (56-94-23)

Інформація

про виставку творів майстрів народного мистецтва Полтавщини

в рамках II  міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок»

 

14 вересня 2018 року в рамках II міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок», на площі біля Полтавського обласного музично драматичного театру імені М.В.Гоголя, відбулася виставка творів майстрів народного мистецтва Полтавщини. Особлива увага була приділена презентації елементів нематеріальної культурної спадщини Полтавщини, що увійшли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Свій творчий доробок представили майстри, що є носіями таких елементів нематеріальної культурної спадщини, як: традиція рослинного килимарства та технологія виконання вишивки «білим по білому» селища Решетилівка, опішнянська кераміка.

Традиція рослинного килимарства була представлена творами родин Пілюгіних, Бабенків, майстрів Токової Н.І., Колінченко С.О. Твори народного мистецтва виконані в техніці вишивки «білим по білому» представляли родини Вакуленко, Пілюгіних, Коршунових, художник – майстер по вишивці Іпатій Н.І.

Опішнянську кераміку представили викладачі та учні Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату I-III ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського.

2018 09 14 4097

2018 09 14 4097

2018 09 14 4099

2018 09 14 4099

2018 09 14 4100

2018 09 14 4100

2018 09 14 4102

2018 09 14 4102

2018 09 14 4103

2018 09 14 4103

2018 09 14 4105

2018 09 14 4105

2018 09 14 4108

2018 09 14 4108

Виставка робіт, членів Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, продемонструвала високу професійну майстерність та мистецьку вишуканість творів. На виставці було представлено все різноманіття видів народного мистецтва Полтавщини: вишивка, ткацтво, декоративний розпис, традиційне вбрання, витинанки, лялькарство, художнє дереворізьблення, гончарство. Відвідувачі фестивалю змогли долучитися до майстер-класів з традиційних видів ремесел, що їх проводили полтавські майстри: Дмитренко Наталія, Ануарова Валентина, Гойда Галина, Пілюгіна Ольга, Пілюгін Євген, Спасьонов Сергій, Тихонова Лариса, Свиридюк Олександра.

 

Директор                                                                                                                               Д.О. Соколов

 

 

Свиридюк Н.О.

569423