Інформація про проведення мистецького заходу по врученню
літературно-мистецької премії імені Володимира Малика
21 лютого 2017 року в Міжнародний день рідної мови, в тисячолітньому місті Лубни відбулося вручення Літературно-мистецької премії імені Володимира Малика.
Володимир Кирилович є автором пригодницьких та історичних творів, багато з яких перекладено іноземними мовами. За романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» Володимир Малик був удостоєний Літературної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки у 1983 році.
На початку заходу глядачі переглянули уривок з документального фільму «Лицар слова і любові», створеного лауреатами премії імені В. Малика 2002 року заслуженим журналістом України Ніною Малій та оператором телеканалу «Лубни» Олександром Кузьмінським, полинули в минуле і згадали, яким був майстер українського слова.
Щорічна премія імені Володимира Малика заснована рішенням Лубенської міської ради від 20 лютого 2001 року за пропозицією фонду імені Володимира Малика «Слово» та редакції газети «Лубенщина» для відзначення письменників, літераторів, науковців, митців, працівників освіти і культури, журналістів, громадських і державних діячів. Премія присуджується за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю, за праці та досягнення, що опубліковані та оприлюднені протягом останніх п’яти років.
У номінації «Література та публіцистика» лауреатом став Володимир Карпенко (c. Розсошенці, Полтавського р-ну) – український прозаїк, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, один із засновників Полтавської спілки літераторів, почесний громадянин Полтавського району – за том перший «Втеча» роману «Амба».
У номінації «Краєзнавство та народна творчість» перемогу здобув Микола Лисенко (с. Шевченкове, Звенигородського р-ну Черкаської обл.) – співзасновник Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду імені Т.Г. Шевченка, дипломант Всеукраїнського пошукового конкурсу «У нас одне коріння» (2010 рік) – за книгу «Коріння Шевченкового роду», в якій автор розповідає як склалася доля роду Українського Кобзаря.
У номінації «Мистецтво та монументальна скульптура» лауреатом премії імені Володимира Малика стала заслужена артистка України, солістка Полтавської обласної філармонії Олена Білоконь (м. Полтава) за авторський аудіо-диск «Осяяна любов’ю».
Дипломантом премії імені Володимира Малика у номінації «Література та публіцистика» став Віктор Сердюк (м. Полтава) – поет, прозаїк, член Полтавської спілки літераторів та редакційної колегії дитячого журналу «Діє-Слово» – за книги «Чарівне скельце, або подорож сміливістю», «Таємниця різдвяних порахунків», «Зачарований ворон», «Сніговик з гарячим серцем».
Вручив премії і щиро вітав усіх переможців Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко. Олександр Петрович побажав авторам нових досягнень та здобутків на творчій ниві, нових цікавих книг, ідей та втілення їх у життя. До привітань долучився син Володимира Малика, депутат обласної ради, засновник та голова благодійного фонду «Слово» імені В. Малика, лауреат премії імені І. П. Котляревського Олександр Сиченко.
Літературно-мистецький захід доповнювали високохудожні виступи артистів Лубенського міського будинку культури та Лубенської дитячої музичної школи: танцювального колективу «Юність», вокалістів Олега Приймака, Богдана Ніколаєва, чоловічого вокального ансамблю, віртуозної скрипальки Катерини Чуб та зразкового клубу спортивно-бального танцю «Стиль». Фінальним акордом заходу був виступ Полтавських артистів – заслужених артисток України Олени Білоконь і Наталії Іванченко та провідного методиста Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Людмили Супрунової.
Директор Д.О. Соколов
Супрунова Л.А. (05322)-2-18-45