Block

«Образ і слово Кобзаря у вишивці» 2018

Інформація

про презентацію галереї вишитих портретів Т.Г.Шевченка

у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

до дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

 

21 травня в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація галереї вишитих портретів Т.Г.Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці» до дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. Захід проведено згідно з планом роботи Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Урочистості розпочалися відомим твором на вірші Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні Заслуженого ансамблю пісні і танцю України «ЛТАВА» імені Валентина Міщенка Полтавського міського будинку культури.

Про історію виникнення задуму та шляхи його  втілення розповіла координатор проекту, активна учасниця волонтерського руху на Полтавщині Калініченко Катерина Андріївна.

В 2014 році в серії альбомів заслуженого майстра народної творчості України, відмінника освіти України, лауреата Полтавської обласної премії
імені Панаса Мирного Григорія Олексійовича Кисіля (1936-2017) «Українська вишивка» вийшов 4-тий – присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

З ідеєю втілити у вишивці ескізи цього альбому Григорій Олексійович звернувся до майстрині К.А. Калініченко, яка підтримала ідею та згуртувала навколо неї більше сімдесяти небайдужих до творчості людей.

З словом про значущість постаті Т.Г.Шевченка для української культури виступила Директор департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Вождаєнко Валентина Володимирівна.

Про творчість свого батька Г.О.Кисіля та його трепетне ставлення до спадщини Великого Кобзаря розповіла Середа Ірина Григорівна викладач вищої категорії, викладач методист, голова циклової комісії декоративно-прикладного мистецтва Гадяцького коледжу культури і мистецтв
імені І.П. Котляревського.

На урочистості прибули гості з Канева – поетеса і вишивальниця Віра Носенко та група вишивальниць, які приєдналися до проекту і вишили одинадцять робіт.

Учасники проекту були нагороджені Грамотами Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, обласного Центру народної творчості та культурно освітньої роботи Полтавської обласної ради та відзначені подяками Полтавського краєвого народного руху України.

Музичні твори на вірші Т.Г.Шевченка та народні пісні прозвучали у виконанні: Заслуженої артистки України, солістки Полтавської обласної філармонії Тетяни Садохіної, провідного методиста ОЦНТ КОР Людмили Супрунової, бандуриста Віталія Мороза, народного ансамблю «Горяночка» з Полтавського району. Власні вірші прочитала для присутніх К.А.Калініченко.

 

 

 Директор ОЦНТ КОР                                                                                                                           Д.О.Соколов

 

 

 

Свиридюк 56-94-23