Block

«Взяв би я бандуру»

Інформація

про проведення у селищі Велика Багачка

обласного свята «Взяв би я бандуру»

26 травня 2019 року вже 31-й раз у Великій Багачці урочисто, яскраво і велелюдно проведено традиційне обласне свято «Взяв би я бандуру», що творчістю вже кількох поколінь митців краю уславлює і утверджує мистецтво гри на бандурі, відкриває і пропагує таланти у різних жанрах народного мистецтва, приймаючи на своїх концертних майданчиках іменитих виконавців з різних куточків України.

На початку сонячного дня керівники району, селища та представники громадськості покладанням квітів до могили Федора Даниловича Кушнерика вшанували пам’ять видатного земляка, на честь якого і був започаткований мистецький захід. Квіти лягли і до пам’ятника Надії Макарченко, заслуженого працівника культури України, нашої сучасниці, яка в дитячій музичній школі Великої Багачки протягом багатьох років навчала юних бандуристів і сама була яскравою виконавицею на кожному святі. В пам’ять тут і цього дня звучала бандура і щемна українська пісня.

Об 11-й годині на площі біля пам’ятників Т.Г.Шевченку та Ф.Д.Кушнерику свято відкрила начальник відділу культури  і туризму Великобагачанської РДА
І.П. Бережна. Мистецьке дійство «Талантами уквітчана мелодія прадавньої бандури» подарувало глядачам хвилини спілкування з талановитими вокальними, хореографічними колективами, а, головне – ансамблями бандуристів Великобагачанської дитячої музичної школи імені Ф.Д.Кушнерика і багаторічного учасника свята – капели бандуристів «Любава» Полтавського музичного училища імені  М.В.Лисенка.

Ще одна, не менш цікава і колоритна сторінка свята відкрилася на імпровізованому концертному «Майдані української минувшини» – перед районним будинком культури. Саме тут режисер та ведуча свята Тетяна Кононенко запросила на тематичні вечорниці аматорські ансамблі та виконавців практично всіх клубних закладів району та зразковий театр читця «Українська світлиця» районного будинку культури. Цікаво, талановито, артистично, з піснями і жартами вони ознайомили глядачів із стравами національної кухні описаними в «Енеїді» майстром українського слова І.П.Котляревським, звертання до творчості якого цілком логічно в рік святкування 250-річчя від дня народження письменника.

В ошатній глядацькій залі будинку культури свято продовжилось великим концертом за участю педагогів музичної школи, і, зазвичай, запрошених артистів. Гаряче аплодували всі присутні заслуженому артисту України, члену Національної спілки кобзарів України, лауреату Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Дмитру Губ’яку, який майстерно показав харківську та київську манеру гри на бандурі.

Сучасне осмислення можливостей бандури продемонстрував молодіжний, надзвичайно креативний, відомий в Україні та Європі гурт «B&BProject». Не залишили байдужою активну глядацьку аудиторію і нові яскраві хореографічні постановки народного ансамблю народного танцю «Джерело» Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського.

З вітальними словами до глядачів і учасників свята звернулися голова районної державної адміністрації К.І.Байрамов, голова районної ради Г.М.Полтавець, заступник голови Хорольської райдержадміністрації С.Г.Абрамов, депутати Полтавської обласної ради О.Г.Діденко, М.Г.Жук, Р.В.Ляшко, Ф.А.Мухтаров та народний депутат України К.Є.Іщейкін.

Мистецькі дарунки на сценах свята органічно доповнювали численні виставки майстрів і художників талановитого краю, широка торгівля смаколиками та розважальні атракціони для малечі.

 

 

           Директор                                                                                               Д.О.Соколов

 

 

 

 

Вик. Ковтун Л.Ф., 56-25-89