Block

«Купальські ігри на батьківщини Миколи Гоголя»

Інформація

про виставку робіт майстрів народної творчості на обласну фольклорному святі «Купальські ігри на батьківщини Миколи Гоголя»

в с. Гоголево Шишацького району

 

6 липня 2019 року в Національному музеї-заповіднику Миколи Гоголя в с. Гоголево Шишацького району відбулося обласне фольклорне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя». Працівники Обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи долучилися до проведення свята, організувавши виставку творів майстрів народного мистецтва Полтавщини.

Сюжети купальських легенд, барви і красу українського літа  відобразили в своїх творах полтавські художники: заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін, стипендіат Президента України, лауреат міської премії імені В. Г.Короленка Анастасія Пилипенко, майстер розпису по шовку Олена Пушкарева та художник Олена Шилімовець.

Гості свята мали змогу ознайомитися з традиційним видом народного мистецтва – витинанкою, представленою членом НСМНМУ Тетяною Ваценко. Тетяна Федорівна представила також, власну поетичну збірку для дітей: «Країна Навпакинія» та поему-казку «Курдуплик» з авторськими ілюстраціями.

Різноманітність і вишуканість українських жіночих прикрас та головних уборів демонстрували члени Полтавського осередку НСМНМУ: майстер з бісеронанизування Тетянка Ваценко та майстер з народного вбрання Валентина Ануарова. Багатий вибір вишиванок, рушників,  сувенірної продукції представила фабрика народних художніх промислів України ТОВ «Леся Українка». Традиційне рослинне килимарство Полтавщини представляла Решетилівська майстерня художніх промислів «Соломія» під керівництвом атестованого майстра НСМНМУ Сергія Колінченка.

Велику цікавість у гостей свята викликали майстер-класи: з плетіння купальських вінків, проведений майстром Людмилою Верещагіною, з гончарства – Ярослава Гончара та з гри на старосвітській вересаївській кобзі – студента Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва Ваценко Олексія.

Модельне агентство «Століття «краси», керівник Ольга Агеева, представило фольклорну композицію «Доброму, доброму серцю….», продемонструвавши колекцію ляльок «Полотняні чарівниці» та варіанти традиційного вив’язування хусток, які дослідила та відтворила завідувач відділом обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений майстер народної творчості України Наталія Свиридюк.

Виставка творів майстрів Полтавщини, що відбулася в рамках фольклорного свята, продемонструвала безперервність традицій українського мистецтва та глибинний зв’язок творчості сучасних майстрів з народними традиціями.

 

                            Директор                                                                                                   Д.О. Соколов

 

 

Свиридюк Н.О., 56-94-23