Block
  • 3485

Сценарій до Дня Конституції України

Сценарій урочистого святкування Дня Конституції України

Сцена святково прикрашена ,звучить українська музика, на сцену виходять ведучі.

Ведуча.

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем'я люте,

В остатню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.  

Розкуйтеся, братайтеся!

У чужому краю

Не шукайте, не питайте

Того, що немає

І на небі, а не тілько

На чужому полі.

В своїй хаті своя й правда,
І сил
а, і воля.
Ведучий. З давніх-давен українці висловлюють свою щиру любов до Батьківщини у піснях, віршах і танцях. Вони знаходять відгук у тисячах сердець, у тисячах очей.

Ведуча. Сьогодні, 28 червня, велична душа українського народу сповнена радістю, бо Україна відзначає велике свято – День Конституції.

Ведучий. 1996 року на зміну Радянській Конституції прийшла Українська. Народні обранці цілу ніч працювали над прийняттям нового державного закону, і на ранок конституція України побачила світ. Це привід для гордості, тож будемо горді за нашу Батьківщину!

Звучить Гімн України.

Ведуча. Хай з нас кожен прокладає

Щастя зоряні дороги!

Чорний вітер не здолає

Наші рідні перелоги.

Українці! Рідні браття!

Ще прийде весела днина.

Хай живе в серцях багаття

І квітує Україна!

Ведуча. Кожного року ми збираємось аби вшанувати Україну своєю творчістю, висловити їй нашу любов і відданість. Наш урочистий концерт відкриє… (оголошення виконавця)

ВИКОНАННЯ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ

(Фоном звучить українська лірична музика)

Ведучий. Конституція України, прийнята в 1996 році насправді не є першою конституцією, що зародилася на українських землях.

Ведуча. 5 квітня 1710 року славнозвісний гетьман Пилип Орлик створив «Пакти й конституції законів та вільностей Війська Запорозького».

Ведучий. Гетьман прагнув звільнити Україну з-під влади ненависної Москви, а в його конституції вперше було задокументоване право України на самоврядування і незалежність.

Ведуча. Конституція Пилипа Орлика включала в себе преамбулу і 16 параграфів, в яких було сформульовано головні принципи розбудови держави та система управління органів державної влади. Також в документі чітко позначалися кордони Української держави.

Ведучий. Нажаль Конституція Пилипа Орлика діяла на Правобережній Україні лише до 1714 року.

Ведуча. Створення Української центральної ради 17 березня 1917 року поклало початок розбудови інститутів державності.

Ведучий. Після того, як Центральна рада видала чотири універсали, Україна, здавалося, здобула ще одну перемогу на шляху до встановлення своєї незалежності. Відтепер вона називалася Українською народною республікою, а президентом держави став Михайло Грушевський.

Ведуча. 29 квітня 1918 року почала діяти нова конституція, в якій зазначалися такі жадані українським народом зміни:

Ведучий. В Українській народній республіці проголошувалася свобода слова, друку і віросповідання, була скасована смертна кара та впроваджено 8-годинний робочий день.

Ведуча. Але в тих обставинах, в яких знаходилася тодішня Україна, такі кардинальні зміни так і не змогли вступити в силу.

Ведучий. За радянські часи в Україні встигли створитися цілих чотири конституції, в основу яких були покладені Конституції Союзу Радянських Республік.

Ведуча. І лише в 1996 в Україну прийшла Конституція, яка подарувала нам таку омріяну і довгоочікувану незалежність.

Ведучий. Зустрічайте… (Оголошення номеру)

ВИСТУП ДІТЕЙ З ПАТРІТИЧНОЮ ПІСНЕЮ ТА ТАНЦЕМ

Ведуча. Багато разів нашу Батьківщину ділили між собою сусіди, завойовували вороги, катували кати. Україна звикла постійно проливати сльози. Тому українці вміють надіятись, вміють радіти простим речам, вміють знаходити себе у любові до близьких та своєї Вітчизни. І зараз, коли на сході йде війна, а наші хлопці та дівчата гинуть від ворожої зброї, неможливо не згадати своїх братів і не віддати дань поваги загиблим на фронті солдатам.

Ведучий. Оголошується хвилина мовчання.

(Все затихає, чутно лише як ходить годинникова стрілка)

Ведучий. Память про них в серці житиме вічно,

І ніколи не згасне, мов ясний вогонь,

Що в хвилину недобру до бою покличе

І не лишить стояти людей осторонь.

Ведуча. На сцену запрошується… (оголошення номеру)

ПАТРІОТИЧНИЙ НОМЕР (ВИКОНАННЯ ВІРШУ АБО ПІСНІ)

Ведучий. Сьогодні ми святкуємо День Конституції України, і звідусіль чутно сміх та музику. Але кожен українець знає, що шлях нашої Батьківщини до отримання справжньої незалежності був довгим і важким.

Ведуча. Скільки крові і сліз було пролито, скільки страждань і переслідувань зазнали нескорені катами українці, плекаючи в стомлених грудях надію на краще майбутнє.

Ведучий. Скільки часу нас пригнічували і душили усілякі прояви щирої української душі.

Ведуча. Шевченко, Куліш, Костомаров, Стус – імена видатних українців, що боролися за гідність нації, що зазнавали переслідувань або репресій, що прославляли українську мову можна перераховувати надзвичайно довго.

Ведучий. Завдяки їм зараз усюди лунає українська співоча мова, майорить жовто-блакитний прапор, гордо виблискує на сонці тризуб. Все це – не просто державні символи України, це результат нашої невпинної боротьби за незалежність, результат віри в свої сили, результат непереборної любові до своєї Батьківщини.

Ведуча. На сцену запрошується… (оголошення номеру)

ВИКОНАННЯ ЛІРИЧНОЇ ПІСНІ

Ведучий. Символи України та її багатостраждального народу пронизані кровю та потом, смутком та горем, відвагою та силою. Всі вони оспівуються в народних піснях та легендах, даючи українцям те, що змушує серця палати. І калина – не виключення.

(звучить українська народна лірична музика)

Ведуча. Жила собі в українському селі дівчина на ім'я Калина. Збираючи ягоди в лісі, побачила вона, що на село сунеться військо татар. Калина кинулась додому, щоб попередити селян. Козаки побрали шаблі та відважно прийняли бій, але ворогів було значно більше. Татари пограбували та спалили село, а дівчину Калину взяли у полон. За те, що попередила вона про їх напад, відтяли прокляті їй голову. На місці її смерті виріс кущ, плоди якого нагадували краплі крові. Рослину назвали Калиною, і стала вона символом України, пам’яткою про рідну землю.

Пісня про калину(на вибір режисера-сценариста)

Ведучий. І вишиванка, і верба, і вінок, і калина – всі народні українські символи нагадують нам, що українці вміють кохати, вміють боротись, і вміють страждати. (оголошення виконавця)

 Український народний танок

Ведуча. Сьогодні паралельно зі святом Дня Конституції Україна відзначає День молоді.

Ведучий. Молодь – майбутнє нашої Батьківщини, наша сила і наша радість. Ми віримо, що українська молодь зможе віднайти шлях до щастя і процвітання нашої держави.

Ведучий. Зустрічайте… (оголошення номеру)

Музичне вітання

Ведуча. Свята, пречиста, білопінна,

В піснях, що линуть в небеса,

Цвіте садами Україна

І вольна воля воскреса.

Ведучий. О рідна земле, наша мати,

Прибудь святинею віків,

Садок вишневий коло хати

В піснях і співах солов’їв.

Ведуча. Скільки віршів і пісень українці присвятили своїй матері – Україні. Нехай і далі її любов окриляє і надихає її доньок і синів.

Ведучий. (оголошення номеру)

(Концертний блок музичних номерів )

Ведуча. Від Дніпра і за Карпати,

По всій Україні,

І від Криму аж до Сейму

Хай злагода лине!

Чорне море білопінне,

Єднай люд, як ріки.

Матір Божа, Україну

Збережи на віки.

Ведучий. Наше святкування добігає кінця, але любов до Вітчизни неосяжна і нескінченна. Зі святом, дорогі українці! Будьте щасливі!

Ведуча. До нових зустрічей дорогі співвітчизники!