Block

«Один день із життя сільської культури»

 

З такою назвою 19 травня 2016 року за ініціативою відділу культури і туризму та за підтримки Великобагачанської райдержадміністрації а також голів фермерських господарств «Грунтознавець» і «Берест» – братів Володимира Володимировича та Івана Володимировича Чишків на базі установ культури Кротівщинської сільської ради проведено семінар працівників клубних закладів району за участю голів сільських рад.

Всі його учасники, а їх зібралось у Велику Багачку майже 100 чоловік, розпочали свою роботу у Петро-Павлівській церкві села Кротівщина з благословіння отця Василя «О начале всякого доброго дела».

З роботою закладів культури села Кротівщина учасників семінару ознайомили сільський голова В.Г. Москаленко, директор Кротівщинського будинку культури С.С. Джурка, завідуюча сільською бібліотекою В.П. Васюк.

В селі Скибівщина делегацію культпрацівників, яку очолили голова Великобагачанської райдержадміністрації Камандар Іскяндарович Байрамов та начальник відділу культури і туризму Ірина Павлівна Бережна, гостинно зустріли голови СФГ «Грунтознавець» та «Берест» – брати Володимир та Іван Чишки – уродженці Скибівщини, її вдячні діти, що тут зростали, вчились і любили свою родину і односельців, що вірили в свої сили, в свій народ, його працелюбність, талант і веселу вдачу.

Учасники семінару ознайомились з інфраструктурою села, оселями мешканців, господарськими будівлями, які так їх вразили, що у декого були відверті зізнання: «А в цьому селі я б хотів жити…» Тож вищої оцінки годі й шукати…

Треба сказати, що село зараз налічує всього 48 мешканців, та в господарствах працюють спеціалісти з Кротівщини і інших сіл, навіть сусідського Хорольського району.

Про успішність господарств свідчить, зокрема, і той факт, що будинок культури, вірніше клуб, у Скибівщині – приватний, викуплений братами Чишками багато років тому, коли нагадував «старого аристократа», – відреставрований, відремонтований (до речі, новий коштував би дешевше), щоб зберегти для односельців прекрасне місце його знаходження біля розлогого, зарибленого ставка.

Семінар для культпрацівників у залі клубу Скибівщини відкрив

В.В. Чишко. Його натхненна розповідь про роботу і досягнення закладу вразили глибокою зацікавленістю справжнього господаря Землі проблемами духовного розвитку суспільства, в якому він живе і творить, без перебільшення, творить Добро. Оснащений за кошти господарства за останнім словом техніки, клуб збирає на репетиції учасників 6-ти аматорських колективів, три з яких мають почесні звання «народний аматорський». Заклад та всі керівники утримуються за рахунок господарства. Їх, як і учасників, на репетиції підвозить транспорт господарства. Всі колективи мають по 2 і більше комплектів концертних костюмів та відповідну атрибутику.

У спеціальному приміщенні клубу обладнано тренажерний зал, який можуть відвідувати мешканці села, і ,звичайно, безкоштовно.

Талановиті господарники запрошують у команду культпрацівників талановитих керівників. Аматорськими колективами у Скибівщинському клубі керують кращі музиканти області – заслужені працівники культури України Григорій Серьожкін, Віктор Шарий, ветеран культосвітньої ниви – Любов Нечай. Народні аматорські вокальні колективи – гурт «Берест», ансамблі «Надвечір’я» та «Чарівниця» – вже здобули чимало нагород в обласних та Всеукраїнських конкурсах, а щойно створений дитячий ансамбль «Родинонька» (назву якому присвоєно за підсумками конкурсу), вже з успіхом виступив у Різдвяному концертів в Палаці дозвілля «Листопад» в м. Полтава. На початку 2014 року, як сказав В.В. Чишко, виникла ідея відкриття філіалу музичної школи, а на сьогодні в ньому навчається 14 учнів – 9  по класу «фортепіано» і 5 – «баян».

Учасників семінару і запрошених гостей – директора обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитра Соколова, народного артиста України, головного диригента та художнього керівника Полтавського симфонічного оркестру Віталія Скакуна, заслуженого працівника культури України Л.Ф. Ковтун розповідь В.В. Чишка вразила глибокою обізнаністю нагальними проблемами і завданнями, які він особисто ставить перед працівниками культури. Як зазначили кожен з них у своїх інформаційних виступах, клубний заклад «визначився у принципах і цілях роботи – не тільки відпочинок, а – головне – духовне збагачення». У господарстві практикується організація екскурсійних поїздок для членів клубу (а це всі учасники колективів і не тільки) в межах Полтавської області, і раз на рік – по Україні. Різдвяний вертеп Скибівщинського клубу вітав зі святом мешканців більш ніж 10 сіл свого району, а також сіл Лубенського, Хорольського районів та селища Семенівка.

Про здобутки, плани на  майбутнє говорила з присутніми завідуюча сільським клубом заслужений працівник культури України Любов Олексіївна Нечай, з організаційною структурою та системністю роботи ознайомила адміністратор Валентина Володимирівна Кравченко, форми і методи роботи аматорських колективів висвітлили їхні керівники, роботу філіалу музичної школи – її викладачі, а необхідність і завдання по вихованню та збереженню духовності нації – Отець Василій.

Начальник відділу культури і туризму Ірина Павлівна Бережна проаналізувала роботу клубних закладів району по розвитку народної творчості та наголосила на необхідності співпраці голів сільських і селищних рад з працівниками культури, як головними помічниками у роботі з громадами.

На завданнях кожному закладу культури по проведенню обласного свята кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру» більш детально зупинилася провідний методист Великобагачанського районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи Тетяна Кононенко.

Директор ОЦНТ КОР член Національної Всеукраїнської музичної спілки Дмитро Соколов привітав всіх присутніх та вручив посвідчення про присвоєння почесних звань «народний аматорський» трьом колективам Великобагачанського району, один з яких – гурт «Берест» – працює саме в Скибівщинському сільському клубі.

Конструктивним був виступ голови Великобагачанської районної державної адміністрації К.І. Байрамова, який високо оцінив роботу закладів культури Кротівщинської сільської ради і головне - досягнення керівництва СФГ «Грунтознавець» та «Берест» у задоволенні культурних потреб і вирішенні соціально-побутових проблем мешканців – від найменшого – до найстаршого, тому що ставленням до дітей та старшого покоління визначаються основні людські якості.  Саме такі притаманні керівникам великих і успішних господарств – братам Чишкам, які вважають, що зароблене звитяжною працею на землі необхідно вкладати у духовний розвиток кожної особистості громади і її добробут. Підтвердженням цьому стала яскрава концертна програма «Хай пісня звучить і натхнення дарує», яку презентували учасникам семінару аматори приватного Скибівщинського клубу та Кротівщинського сільського будинку культури.

Надзвичайно цікавий, насичений позитивною інформацією і спілкуванням день завершився за запрошенням керівників господарств за обідом - обміном думками у дружній атмосфері.

 

 

Заступник директора

 

ОЦНТ КОР                                                                            Л.Ф. Ковтун