Block

Віра Петрівна Забора, заслужений майстр народної творчості України, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Навчалася  у видатної майстрині з художньої вишивки, заслуженої майстрині народної творчості УРСР Великодної Олександри Кузьмівни.

В творчому доробку  Віри Петрівни Забори представлена класична полтавська вишивка:  білого  коліру з вкрапленням пастельних відтінків блакитного, сірого, вохристого. Візерунки розроблені особисто Вірою Петрівною, відшиті з старовинних рушників та сорочок що зберігаються  в родинній колекції. Мистецтву вишивки Віра Петрівна навчила членів своєї родини: Забору Сергія Івановича та Ткаченка Сергія Констянтиновича.

 Віра Петрівна зі своєю творчою родиною постійно удосконалюється, розробляє нові моделі вбрання, поєднує у них  різні техніки та кольори вишивки, фактури тканини. Одною з нових розробок є поєднання ручної та машинної вишивки. Віра Петрівна активно популяризує традиції та мистецтво полтавської вишивки у всьому світі. Цінною є її подвижницька праця в прагненні донести самим полтавцям якими мистецькими скарбами вони володіють .

 https://www.youtube.com/watch?v=yNo8Q0ls8gA 

Майстриня бере активну  участь у культурно – мистецькому житті області, співпрацює з Обласним Центром народної творчості та культурно – освітньої роботи, майже жоден з обласних  етнофестивалів чи свят не відбувається без участі родини Забори.

Живе та творчо працює у місті Полтава.