Block

«Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя»

6 липня 2021 року в с. Гоголево Гоголівської територіальної громади відбулося обласне фольклорне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя». Працівники обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради долучилися до проведення свята, організувавши виставку творів майстрів народного мистецтва Полтавщини.

Сюжети купальських легенд, чарівні квіти папороті, барви і красу українського літа відобразили в творах народного мистецтва та живопису учасники виставки під відкритим небом.

Милував око декоративний розпис заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна, мальовані тарелі та кухлі Світлани Кравченко, живопис Марини Рожнятовської та Павла Черненка.

Традиційне вбрання українців – сорочка характеризується різноманітністю технік та вишуканістю орнаментики, що успішно продемонстрували в своєму творчому доробку майстри – носії елемента нематеріальної культурної спадщини «Технологія виконання вишивки «білим по білому» міста Решетилівка»: заслужений майстер народної творчості України Віра Забора, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олена Коршунова, майстер художньої вишивки Марина Кісенко.

Рослинне килимарство та вишивку Полтавщини демонстрував колектив майстрів Решетилівської майстерні художніх промислів «Соломія» під керівництвом Сергія Колінченка.

Майстри Валентина Новікова та Наталія Давітян, що працюють в стилі етнодизайну запропонували гостям свята вбрання в якому вдало поєднали традицію та сучасний стиль.

Вінки з квітів та трав – невід’ємний атрибут купальських гулянь, гості свята мали змогу приміряти та сфотографуватися в авторських вінках, виготовлених директором творчого культурно-освітнього центру «Артландія» Іриною Григоровою.

Багатий вибір вишиванок, рушників та сувенірної продукції представила фабрика народних художніх промислів України ТОВ «Леся Українка».

Мистецтво художнього дереворізьблення представляли Юрій Панкевич та Сергій Тимошенко.

Витинанки на тему купальських легенд привезла на свято член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяна Ваценко.

Купальські обряди здавна супроводжувалися обрядовими ляльками «Купайло» та «Марена», авторські вузлові та обрядові ляльки продемонструвала та провела майстер-клас з їх виготовлення з природного матеріалу, завідуюча відділом ОЦНТ КОР, заслужений майстер народної творчості України Наталія Свиридюк.

Надзвичайно гарний захід, під час якого свою високу майстерність та професійність мали змогу продемонстрували студенти, а майбутні абітурієнти більш повно ознайомилися з досягненнями факультету технологій та дизайну, – зазначила декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктор наук Валентина Титаренко.

Сьогоднішній захід продемонстрував безперервність традицій українського мистецтва та глибинний зв’язок творчості сучасних майстрів з давньою культурою рідного краю. Такі фольклорні свята є важливою складовою у патріотичному та мистецькому вихованні молоді, – зазначив Голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Пілюгін.

В рамках свята майстри народного мистецтва відвідали садибу та парк у Національному музеї-заповіднику М.В. Гоголя, доторкнулися до історії та надихнутися творчістю поетичного та містичного Миколи Гоголя.