Block

Інформація про обласний конкурс читців-гумористів на традиційному обласному «Святі веселої мудрості» в с. Веселий Поділ Семенівської територіальної громади Кременчуцького району

Інформація

про обласний конкурс читців-гумористів на традиційному обласному «Святі веселої мудрості» в с. Веселий Поділ Семенівської територіальної громади Кременчуцького району

 

11 вересня 2021 року Комунальною установою «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації проведено обласний конкурс читців-гумористів на ювілейному тридцятому обласному традиційному «Святі веселої мудрості» в селі Веселий Поділ Семенівської територіальної громади Кременчуцького району – батьківщині поета-байкаря Леоніда Івановича Глібова. Головною метою конкурсу є розвиток театрального мистецтва, розмовного жанру, художнього читання, виявлення і підтримка талановитих виконавців.

У конкурсі взяли участь 33 читця з аматорських театральних колективів і гуртків художнього читання закладів культури, загальноосвітніх шкіл, Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені
І.П. Котляревського, Полтавського фахового коледжу мистецтв імені
М.В. Лисенка Білоцерківської, Великобагачанської, Гадяцької, Градизької, Новооржицької, Петрівсько-Роменської, Полтавської, Решетилівської, Сергіївської, Семенівської, Хорольської, Шишацької територіальних громад Полтавської області.

Учасники різних вікових категорій артистично, дотепно, емоційно виконували байки Леоніда Глібова та гумористичні твори сучасних українських авторів. Вони продемонстрували творчі таланти, вдало підібраний конкурсний матеріал, чудові сценічні костюми.

Наша задача: залучення талановитих дітей та молоді до аматорських театральних колективів, вдосконалення особистісних здібностей та популяризація творчості славного земляка Леоніда Глібова. – розповів директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитро Соколов. – Ми прагнемо виховувати підростаюче покоління в традиціях української народної культури.

Для учасників і гостей свята було облаштовано декілька цікавих різноманітних розважально-пізнавальних локацій: «Повітове містечко», «Козацькі розваги», «Семенівська Січ», «Пекельна кухня», де відбувалися цікаві зустрічі, можна було здійснити мандрівку в минуле, побачити справжній козацький курінь, спостерігати як жінки прали сто років тому назад, пригоститися смаколиками, сфотографуватися у вигадливо оформлених фото-зонах.

Також, Полтавський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА на «Святі веселої мудрості» в містечку майстрів організував виставку творчих виробів професійних майстрів та аматорів народного мистецтва, на якій були презентовані твори різних видів декоративно-ужиткового мистецтва, характерних для Полтавщини. Окрасою виставки стали рушники та сорочки, виконані в техніці «білим по білому», картини – вишиті бісером, писанки та різьбленні тарелі, створені студентами та викладачами факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Традиційний полтавський декоративний розпис та витинанки, виконані в авторській техніці, продемонстрував заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін.

Жіночі прикраси, дівочі вінки з бісеру, вовни та тканини виготовляє Світлана Бібічкова. Ці прикраси створюються майстринею за давніми зразками та традиційною технологією, але є актуальними і сучасними за стилістикою. Різноманіття полтавської вишивки, використаної в оздоблені жіночих, чоловічих та дитячих сорочок, рушників, скатертин – широко представила на фестивалі арт-менеджер ТОВ «Леся Українка», майстер художньої вишивки – Ангеліна Борщова. Наталія Давітян – художник, дизайнер, яка працює в етно-стилі, представила гостям свята розпис по шовку та вбрання, в якому вдало поєднала традицію та сучасність. Вузлові ляльки та старовинні рушники Полтавщини експонувала Наталія Свиридюк – заслужений майстер народної творчості України, завідуюча відділом ОЦНТ КОР. Відвідувачі фестивалю мали змогу не лише оглянути мистецькі твори, а відвідати майстер-класи з традиційних ремесел, познайомитися з майстрами, спостерігаючи за процесом виготовлення художніх виробів.

Активна учасниця обласних культурно-мистецьких заходів – професор, доктор педагогічних наук, декан факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені
В.Г. Короленка Валентина Титаренко зазначила: – дякуючи підтримці Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА та діяльності обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, професійні майстри, майстри-початківці, студенти мистецьких спеціальностей мають змогу демонструвати свій творчий доробок та відбувається популяризація кращих зразків народного мистецтва. Свято української культури, де поєдналися літературна, виконавча, музична, вокальна та художня творчість, засвідчило безперервність та невмирущість народних традицій.

 

 

       Директор

       ОЦНТ КОР                                                                                                                                                   Соколов Д.О.