Block

Про попереднє засідання журі обласного огляду - конкурсу на ідентифікацію та визначення місцевого елемента нематеріальної культурної спадщини «Народні джерела Полтавщини»

25 жовтня 2021 в обласному Центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради відбулося попереднє засідання журі обласного огляду-конкурсу на ідентифікацію та визначення місцевого елемента нематеріальної культурної спадщини «Народні джерела Полтавщини». Метою конкурсу є залучення локальних спільнот до репрезентації регіональних культур, обрання найбільш повної та комплексно представленої програми збереження місцевого елемента нематеріальної культурної спадщини.

Перший етап конкурсу – відбувався на місцях в територіальних громадах. До розгляду журі було надано матеріали про місцеві елементи нематеріальної культурної спадщини в галузі усних традицій та форм вираження, виконавського мистецтва, ремесел, звичаїв, обрядів, святкувань, знання та практик, що стосуються природи і Всесвіту від 9 територіальних громад.

Журі проаналізувало відповідність поданих матеріалів до вимог Положення огляду-конкурсу. В процесі роботи члени журі акцентували увагу на матеріалах, що демонструють живі культурні практики та мають носіїв елементу.

Під час попереднього засідання журі відзначило, що всі подані матеріали відповідають вимогам Положення огляду-конкурсу, більшість учасників підготували якісні, інформативні збірки матеріалів стосовно програм дослідження, збереження та популяризації місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини.