Block

14 вересня 2022 року у Комунальному закладі культури «Кременчуцька міська художня галерея» відбулась презентація міжнародного просвітницького проєкту по збереженню і популяризації елементу нематеріальної культурної спадщини «Мій Кременчук: легенди, історії, сучасність в картинках».

Проєкт об’єднав та згуртував такі державні інституції як: Академію педагогічних наук України, науково-просвітницький центр «Відродження», товариство «Знання України», Управління культури і туризму, Кременчуцьку філію Малої Академії наук, Департамент освіти, Кременчуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників, мистецьку майстерню «Око». До співпраці також були залучені: спілка літераторів міста Кременчука «Славутич», Кременчуцький краєзнавчий музей, Кременчуцький музей ім. А.С.Макаренка, Кременчуцька міська публічна бібліотека, митці Кременчука, Інститут розвитку Кременчука.

 

Ініціатором міжнародного просвітницького проєкту стала директор Комунального закладу культури «Кременчуцька міська художня галерея», авторка книги «Легенди Кременчука», директор Мистецької майстерні «Око», доктор філософії Бойко Оксана Олександрівна.

Основна ідея проєкту – виховувати молоде покоління кременчужан, учнів освітніх закладів Кременчуцької міської територіальної громади на повазі до історичної та культурної спадщини Кременчука, поширювати та примножувати знання не лише про мистецькі об’єкти, а й про нематеріальну культуру.

Урочиста мить заходу – підписання Меморандуму, метою якого є співпраця та взаємодія державних інституцій, всеукраїнських та міських громадських організацій, благодійних фондів для вивчення елементу нематеріальної культурної спадщини «Мій Кременчук: легенди, історії, сучасність в картинках» в освітній програмі середніх навчальних закладів Кременчуцької міської територіальної громади.

Меморандум підписали:

  • Бойко Оксана Олександрівна (директор Мистецької майстерні «Око», доктор філософії);
  • Степаненко Микола Іванович (директор науково-просвітницького центру «Відродження» товариства «Знання» України);
  • Проценко Руслан Олександрович (заступник міського голови Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області);
  • Лобода Валерій Сергійович (заступник директора, начальник Управління Департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області);
  • Макаров Андрій Ігоревич (директор Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області);
  • Волошко Віталій Юрійович (начальник Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області);
  • Мамон Наталія Володимирівна (директор Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області);
  • Мельник Андрій Васильович (Почесний президент Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, заступник директора комунального підприємства «Інститут розвитку Кременчука»);
  • Скляр Володимир Миколайович (голова Кременчуцького відділення Асоціації філателістів України);
  • Горюнович Сергій Афанасійович (директор арт-клубу «Du talon», член Національної спілки композиторів України, композитор).

 

 
 
 

8 вересня 2022 року бібліотекарі філії №3 КЗК КМПБ разом з КМЦПО «Академія майбутнього» організували для маленьких користувачів цікаве дозвілля. Справжнє захоплення викликало заняття від керівника гуртка Кременчуцького міського центру позашкільної освіти, на якому малеча познайомилася зі справжнім ляльковим театром. Під час театралізованого дійства маленькі актори приміряли на себе ролі казкових героїв, а після інсценування казок на дітей чекав не менш цікавий майстер-клас з паперопластики «Чарівний листопад».

10 вересня філія № 2 КЗК КМПБ вже в 9-й раз зібрала молодих людей у своїй читальній залі на черговий день настільних ігор. Завдяки вимушено переміщеним особам із Харкова, що їх започаткували, ці зустрічі стали традиційними.

12 вересня бібліотекарі філії № 5 КЗК КМПБ в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» організували психологічне заняття. Разом із психологом Оленою Літвіновою присутні шукали відповідь на запитання «Що таке довіра?», виконували різноманітні вправи, розвивали важливі моральні якості.

Любов до осені надихнула бібліотекарів філії № 4 КЗК КМПБ імені
І. Приходька на створення виставки-інсталяції «Знайомтесь: Крюківське осіннє меню - 2022». 13 вересня бібліотекарі пропонували відвідувачам виставки переглянути книги, на сторінках яких живуть гастрономічні витвори осені, а також зробити фото з «родзинкою» заходу - крюківською зайчихою-красунею.

 

 

 
Працівники Комендантівського сільського клубу Пришибської територіальної громади Кременчуцького району продовжують творчу роботу, направлену на культурний розвиток та патріотичне виховання громадян України.
10 вересня 2022 року в Комендантівському сільському клубі на підтримку Збройних Сил України відбувся благодійний ярмарок «Об’єднані війною».
Захід розпочався з турніру по тенісу, в якому взяли участь три команди: з Пришиба, Кобелячка та Комендантівки. Гравці були нагороджені дипломами та заохочувальними призами.
Аматори Комендантівського СК разом з колегами із Пришибського ЦКД та Кобелячківського СБК подарували глядачам неймовірні враження та гарний настрій. Окрім перегляду цікавої концертної програми, на відвідувачів ярмарку чекала смачна випічка, гарячі страви та різноманітні вироби ручної роботи. Завдяки голові ФГ "Дар-Ю" Ющенко В.Г., голові ФГ "Володимир" Білоусько В.О. та голові ФГ "Ліс" Лещенко І.В дітлахи мали змогу безкоштовно відвідати батут.
Загалом на потреби ЗСУ було зібрано більше 19 тис. грн.
 
 
 
 
 
Працівники Пришибської СТГ продовжують роботу з патріотичного виховання та культурного розвитку українських громадян.
Бібліотекарі та працівники клубних закладів Пришибської громади спільно організували та провели патріотичний велопробіг на честь відзначення Дня Державного прапора та Дня Незалежності України. Головною зупинкою на маршруті стало село Комендантівка, де учасників заходу було запрошено на екскурсію до піраміди-усипальниці родини Білевичів. Наприкінці велопробігу на втомлених велосипедистів чекало частування смачною кашею.
 
 
 
Працівники Омельницької СТГ продовжують роботу з патріотичного виховання та культурного розвитку українців.
З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України працівники виконавчого комітету Омельницької сільської ради взяли участь у заході «Ми діти твої, Україно!», а працівники бібліотечних закладів запустили патріотичний челендж «UAразом».
До Дня Незалежності України працівники культури Омельницької СТГ організували покладання квітів до пам’ятника символа нації – Т.Г. Шевченка. Щоб вшанувати пам'ять полеглих Героїв України, що віддали свої життя за її незалежність, була проведена урочиста хвилина мовчання.
 
 
Працівники Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» продовжують роботу з патріотичного виховання та культурного розвитку українських громадян.
21 серпня 2022 року в читальній залі філії № 2 відбулася презентація книги «Полуднева мелодія» члена Спілки літераторів «Славутич» Ігоря Герасименка. Прихильники поетичного слова поспілкувалися з автором та поринули у світ поетичної історії кохання, що розгорталась на тлі романтичних вулиць та мальовничих околиць Кременчука. Чудові пісні у виконанні Оксани Самохліб, Вікторії Сопільняк, Анни Ларіної перетворили зустріч під назвою «Поезіє, кохайся і живи» у справжню симфонію кохання.
22 серпня з нагоди 31-ї річниці Дня Незалежності України бібліотекарі філії № 5 презентували книжкову виставку «Ми українці: честь і слава незламним!» Тематика експонованих на виставці видань доволі різнобічна: історична, науково-пізнавальна, довідкова – про нашу країну, її багатовікову історію, своєрідну культуру та мову, походження українців, народні традиції, тернистий шлях державотворення, а також нинішнє героїчне протистояння російській агресії.
22 серпня відділ обслуговування дорослих спільно з громадською організацією КІПЦ «Європейський клуб» запросили усіх бажаючих на екскурсію одним з найстаріших парків України – Міським садом, якому в цьому році виповнилося 235 років.
18 серпня у філії № 5 в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» для дітей з числа тимчасово переміщених осіб був проведений майстер-клас з виготовлення браслетів із бісеру. Педагог КМЦПО «Академія майбутнього» Віта Горпинченко розкрила дітям усі тонкощі плетіння виробів з бісеру та навчила створювати прикрасу-браслет в кольорах українського прапора.
Продовжується активна співпраця відділу обслуговування дітей КМПБ з працівниками комунальної установи «Регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні»». Спільними зусиллями було організовано і проведено ряд цікавих заходів для дітей:
• екологічна гра-квест «Шукаємо скарби» (18 серпня);
• свято меду під назвою «Значення бджіл у природі» (19 серпня);
• пізнавальна гра «Скарби Україною» (20 серпня).
17,18, 21 та 22 серпня в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» за підтримки UNICEF Ukraine у філії № 3 проходили заняття по підготовці читачів різних вікових категорій до нового навчального року. 18 серпня педагоги КМЦПО «Академія майбутнього» провели цікавий майстер-клас з аплікації для дітей «Політ до мрії». Також у філії № 3 триває проєкт «Українізація для підлітків: просто, доступно і лагідно», започаткований ЦВР «Полум’я» за сприяння Ukrainian Education Platform та фонду «Ginger».
22 серпня у філії № 5 в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» провели заняття по підготовці дитини до школи «Мій рідний край, моя країна – Україна». Діти ознайомились із культурою українського народу, із унікальними особливостями та пам’ятками нашої держави, виконали цікаві завдання на картках та попрацювали з розмальовками.
Протягом літа користувачі відділу обслуговування дітей КМПБ готувалися до Дня Незалежності нашої держави. У «Веселій майстерні» діти вирізали квіти у національних кольорах, а усі бажаючі могли прикрасити ними мапу України та написати свої побажання рідній Батьківщині.
 
У селі Кобелячок Пришибської ТГ відбувся дитячий турнір з риболовлі «Золоті карасики», організований бібліотекарками Аллою Андрощук, Світланою Копшуровою, Раїсою Абадей та Марією Шапкою. Участь у змаганні взяли 5 команд із різних населених пунктів, а саме змагання тривало 4 години.
 
Працівники культури Білоцерківської сільської територіальної громади продовжують творчу роботу, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.
8 серпня працівники культурного закладу «Бібліотека Білоцерківської ОГ» та працівники Білоцерківського сільського будинку культури об’єдналися для проведення презентації нової збірки поетеси Тетяни Михайлівни Домашенко під назвою «Я – Україна». Поетеса декламувала вірші про багатостраждальні міста Буча та Маріуполь, про мужніх бійців Нацгвардії «Азов».
19 серпня зі своєю землячкою Тетяною Домашенко жителі громади мали змогу зустрітися в Рокитянському сільському будинку культури. Слухачі вручили поетесі квіти на знак вдячності, а полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання.
12 серпня Україна вперше разом із усім світом відзначила Міжнародний день молоді. З цієї нагоди в Білоцерківському СБК відбулося патріотичне мистецьке дійство «Молодь єднає Україну». Жителі громади тепло й щиро реагували на кожен виступ самодіяльних артистів, гучно аплодували, вигукували «Браво!» та «Слава Україні!».
18 серпня дитячі творчі колективи, які діють при Білоцерківському сільському будинку культури та КЗ «Бібліотека Білоцерківської ОГ», вирушили у захоплюючу вело-подорож від будинку культури до узбережжя річки Псел у районі ГЕС. Велопробіг під назвою «Вперед, разом до перемоги» мав патріотичне спрямування й був присвячений Дню прапора України.
Працівники сектору культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Білоцерківської сільської ради на початку серпня організували фотоконкурс до Дня молоді. Люди віком від 14 до 35 років мали надіслати свою фотографію, яка б демонструвала патріотизм автора. Переможців обирали шляхом онлайн-голосування.
 
 
Працівники Лубенської міської територіальної громади продовжують роботу з патріотичного виховання та культурного розвитку українських громадян.
19 серпня біля кінотеатру «Київська Русь» митці Лубенського та Чорнухинського краю організували благодійний концерт. Артисти із Калайдинців, Нижнього Булатця та Чорнух дарували глядачам свою творчість та позитивні емоції. Кожен бажаючий зміг долучитися до збору коштів на підтримку Збройних Сил України від Благодійного фонду «МЕLЕК» (керівник Ірина Подфедько).
Діти могли розважитися нанесенням аквагриму, а дорослі відвідати майстер-класи з миловаріння та плетіння патріотичних браслетів, а також придбати різноманітні вироби народних майстрів. Також користувалася неабиякою популярністю фотозона з рогозяними фігурами калайдинцівського майстра Павла Даниленка.
 
Працівники культури Піщанської сільської територіальної громади продовжують творчу роботу, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.
До Дня Незалежності України клубними та бібліотечними закладами Піщанської СТГ було проведено ряд культурно-просвітницьких заходів:
•майстер-клас з виготовлення браслетів із жовто-блакитних стрічок від завідувачки Жанни Драбчак у Ялинцівській сільській бібліотеці;
•квест для вихованців гуртків Максимівського сільського будинку культури «А ми нашу славну Україну розвеселимо» від художнього керівника закладу Зінаїди Карпич та організатора культурно-дозвіллєвої діяльності Наталії Жевнєрової;
•створення у Вільнотерешківському сільському будинку культури літературно-музичної композиції «Я – Україна» (авторський текст Лілії Мулявки – директора Вільнотерешківського СБК);
•виставка дитячих малюнків «Незалежна і єдина рідна ненька – Україна» у Кривушівській сільській бібліотеці;
•вікторини «Зростаймо українцями», «По Україні на вітрилах часу», «Слався, рідна Україно, наша земле золота!», «Ти в серці нашім, Україно!» у Гориславській, Вільнотерешківській, Ялинцівській та Максимівській сільських бібліотеках;
•книжкові виставки «Україно, доки жити буду, доти відкриватиму тебе», «Пригорнусь душею до Вкраїни, засміюсь, заплачу, помолюсь», «Ти єдина, неподільна, Україно моя вільна», «Велична і свята», «В Україні наша доля й воля», «Україна була, є, буде!» можна переглянути у Кривушівській, Максимівській, Піщанській, Гориславській, Вільнотерешківській та Недогарківській сільських бібліотеках;
•виставка «Моя Україна – єдина та вільна», оформлена в Ялинцівській сільській бібліотеці.

Працівники культури Білоцерківської сільської територіальної громади продовжують свою роботу, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.

Щоб розширити знання дітей про рідну Батьківщину та її культурні звичаї, у Білоцерківському сільському будинку культури та бібліотеці Білоцерківської СТГ було проведено гру-квест «Стежками неповторної України». На дітей чекали 6 станцій із різноманітними завданнями, на яких маленькі українці продемонстрували свої знання українських віршів, пісень та казок, проявили фантазію та творчі здібності, а також вокальні та хореографічні навички.

 

Миргородський міський будинок культури продовжує свою роботу, спрямовану на реалізацію патріотичного виховання та культурний розвиток громадян України. Працівники МБК постійно організовують цікаве та пізнавальне дозвілля для миргородців і тимчасово переміщених осіб, а також долучаються до проведення благодійних проєктів та волонтерської роботи.

На «Чаюванні з улюбленцем» прихильники чотирилапих мали змогу взяти участь у фотосесії з пухнастими друзями, пригоститися чаєм та отримати від спілкування з тваринами величезний заряд позитивної енергії. Головним меседжем інтерактивного проєкту стали усім відомі слова «Ми відповідальні за тих, кого приручили».

 

Працівники Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» продовжують творчу діяльність, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.

14 липня 2022 року у філії № 3 КЗК КМПБ на черговому засіданні з профорієнтації у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» учні обговорювали професійну сферу «Людина – знакова система», що включає в себе професії, пов’язані з цифрами, знаками чи символами (фінансист, програміст, архітектор, юрист, музикант та ін.). Учні ознайомилися з професіями майбутнього, такими як персональний бренд-менеджер, дизайнер віртуальних світів, архітектор доповненої реальності.

14 липня у філії № 5 волонтер Катерина Біла в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» ознайомила дітей з найпоширенішим способом декорування – декупажем. На майстер-класі діти власноруч створили підставки під олівці.

17 липня у філії № 3 на останньому засіданні з профорієнтації у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» підвелися підсумки усіх занять. З учасниками було проведено гру «Правда чи брехня», під час якої підлітки намагалися визначити, що зі сказаного їх однолітками є правдою, а що ні. Тижні професійної орієнтації довели, що вибір професії – це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.

17 липня у філії №2 відбувся вечір настільних ігор, на якому змогли розважитися не тільки молоді хлопці й дівчата, а й цілі родини.

Як продовження Тижнів профорієнтації, в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» у філії № 3 розпочалися профорієнтаційні ігри KIDS2IT. Дізнатися більше про ІТ професії, розібратися як працює ІТ сфера та які спеціалісти в ній є; приміряти на себе різні професійні ролі; навчитися створювати інноваційний технологічний продукт – всі ці та інші знання та навички майбутні «айтішники» отримають під час занять у KIDS2IT. Під час першого знайомства разом з ментором і командою однолітків присутні створювали та презентували інноваційний продукт.

17 липня відвідувачі читальної зали філії № 2 на пісенному вернісажі «Для вас мій вірш, і музика, і слово» насолоджувалися співом Неллі Кушнір – естрадної співачки, композиторки, Заслуженої діячки мистецтв України, Заслуженої артистки естрадного мистецтва України.

19 липня бібліотекарі філії № 3 запросили вихованців табору «Robot-School» на цікаву зустріч. Вихованцям табору презентували одразу дві вікторини під назвами «Твої улюблені герої» та «Привіт від Пуха». Елементи мультиплікаційних фільмів та інтерактивні завдання не залишили байдужими маленьких поціновувачів мультиплікаційного мистецтва – діти змогли не тільки весело провести час, а й дізнатись багато нового.

19 липня у філії № 5 в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» бібліотекарі організували майстер-клас з малювання під назвою «Український соняшник» для дітей з числа тимчасово переміщених осіб. Присутні ознайомилися з напрямом живопису під назвою «пуантилізм» – створення картини за допомогою фарб та ватних паличок.

19 липня працівники філії № 4 ім. І.Приходька завітали до дітей з числа тимчасово переміщених осіб, що мешкають в гуртожитку коледжу КрНУ імені М.Остроградського, з ігровою програмою «Казкова галявина». Разом тренували та покращували пам'ять, згадуючи героїв казок, прикрашали яскравими квітами казкову галявину, грали у «Хрестики-нулики» та стрибали на дерев’яних кониках.

До Дня української державності бібліотекарі філії №1 підготували цикл патріотичних книжкових виставок «З Україною в серці», ознайомитись з яким може кожен бажаючий починаючи з 19 липня. Виставка «Незалежна Україна: шлях до мети» популяризує літературу по історії українського державотворення, козацтва, видатних постатей козацької доби та гетьманів України. Виставка «Єдина, вільна, неподільна» присвячена участі України у Другій світовій війні та у війні з росією. Центральною виставкою циклу є виставка «12 причин любити Україну», що присвячена ознакам, які вирізняють Україну серед інших країн світу. Виставка «У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай» присвячена культурі та побуту українців, відображає українські національні традиції та історію українського національного костюма. Завершує цикл виставка «Чи знаєш ти свій рідний край?», яка відображає історію та екологію Кременчука та Полтавщини, а також життя і діяльність відомих людей Кременчука.

18 липня у філії № 5 практикуючий психолог Марина Броварник навчала дітей зосереджуватися, заспокоюватися, висловлювати свій настрій та емоції за допомогою малювання та створення «мандали» емоцій. Під час арт-терапевтичного заняття з психологом «Мандали моїх емоцій» діти розкривали свої творчі здібності та наповнювали себе позитивом.

20 липня у філії № 3 відбулося чергове заняття з комп’ютерної грамотності у рамках проєкту «Спільно. Точка зустрічі», на якому підлітки вчилися вмінню комунікувати одне з одним за допомогою гри. Переглянувши презентацію з ідеями для старт-апів, присутні поринули у цікавий світ створення власних ідей.

Працівники Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» продовжують творчу діяльність, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.

 

 

4 липня бібліотекарі філії № 1 КЗК КМПБ організували виставку-знайомство під назвою «Казка, душа і фантазія Владислава Єрка» на честь
60-річчя легендарного ілюстратора, видатного майстра української книжкової графіки. На виставці були представлені книги з фонду бібліотеки, якими захоплюються поціновувачі мистецтва в усьому світі. У філії № 4
ім. І. Приходька пройшла вулична виставка «Творець краси – ілюстратор Владислав Єрко».

Щопонеділка у філії № 5 у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» відбуваються терапевтичні арт-заняття з психологами. 4 липня разом з досвідченим психологом Мариною Броварник діти навчилися позитивно мислити, створювати власну формулу мрії, вірити у себе, розвивати креативність. У філії № 3 у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» розпочалися Тижні профорієнтації. У перший день відвідувачі дізнавалися, чи варто триматися за одну професію все життя, як працювати з людьми, що робити, аби робота була в задоволення. Кожен бажаючий міг пройти індивідуальне тестування, щоб визначитися з професійною сферою.

5 липня у філії № 5 в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» для дітей, що вимушено змінили своє місце проживання, відбувся цікавий майстер-клас «Літній 3-D букет». Діти опанували прийоми техніки «паперопластика» і власноруч створили гарний букет.

6 липня працівники філії № 1 запросили своїх відвідувачів на екологічну експедицію «Голубими дорогами рідного краю». Захід було проведено спільно з фахівцем з екологічного виховання комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради Симоненко Оксаною Петрівною. Присутніх ознайомили з водними мешканцями та розмаїттям рослинного світу.

 

 

 

Працівники Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» продовжують активну діяльність, спрямовану на національно-патріотичне виховання громадян України.

До Дня Конституції України у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів КЗК КМПБ організовано книжково-ілюстративну виставку «Україна. Конституція. Творення». На ній представлені видання, що ознайомлюють з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дають можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика 1970 року, яка є першою європейською конституцією, і до прийняття нової Конституції України.

 

До Дня Конституції України бібліотекарі філії № 1 організували віртуальну книжкову виставку «Конституція України – правовий оберіг держави». Виставка доступна до перегляду на сайті КЗК КМПБ. Також працівниками філії було представлено виставку-акцент під назвою «Конституція – основа всіх основ», де кожний бажаючий може ознайомитись з літературою фонду бібліотеки, що відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на тернистому шляху державотворення України.

 

Бібліотекарі відділу читальної зали філії № 2 підготували виставку-пазл «Чи знаєте ви Конституцію?». В експозиції, яка діє з 23 червня, представлена література з фонду бібліотеки, що відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на шляху державотворення України. Кожен відвідувач може долучитися до цікавого складання пазлів, відповідаючи на запитання та перевіряючи свої знання з області історії України.

 

23 червня 2022 року до філії № 3 на екскурсію завітали вихованці літнього денного табору Дитячого розвиваючого центру EVA MODEL SCHOOL. Найменшим гостям розповіли про правила користування бібліотекою, ознайомили з літературою на бібліотечних виставках та подарували кожній дитині книжкову «повчалку». На відвідувачів середнього шкільного віку чекала не менш цікава екскурсія та ознайомлення із бібліотечним фондом відповідно до їх віку, а також подарунки у вигляді читацьких щоденників.

 

22 червня 2022 року бібліотекарі філії № 4 імені І. Приходька в приміщенні гуртожитку коледжу КрНУ ім. Михайла Остроградського провели майстер-клас з виготовлення паперового браслету для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Браслети виготовляли з різнокольорового паперу та прикрашали квіточками та «смайликами»

 

23 червня 2022 року у філії № 5 у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» відбувся майстер-клас для дітей з малювання стилізованої кульбабки під назвою «Літо в долонях». Юні художники навчалися відтворювати красу на полотні під керівництвом волонтера Катерини Білої.

До дня Конституції України було організовано книжкову виставку-екскурс «Конституція – верховенство права і свободи». На виставці представлені матеріали, що ознайомлюють з важливими етапами історичного розвитку України на шляху до становлення України як конституційної незалежної держави.

 

З 22 червня 2022 року у філії № 6 до уваги користувачів представлено книжкову виставку «Читаємо українську класику», де кожний бажаючий може погортати сторінки книжкових видань з історії України.

Працівники Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» продовжують активну діяльність, спрямовану на національно-патріотичне виховання громадян України.

23 червня 2022 року КЗК КМПБ став співорганізатором культурно-мистецького заходу, на якому відбулися презентації книги заступника директора ІРК Андрія Мельника під назвою «Алітус і Кременчук – сердечні взаємини, перевірені роками дружби», книги Оксани Бойко «Мій Кременчук: легенди, історія, сучасність» та Міжнародної виставки «Цінності України» (автор – Оксана Бойко). Захід відбувся у Кременчуцькій міській художній галереї за підтримки Посольства Латвії в Варшаві, мерії Бидгоща (Польща), Алітуса (Литва), Товариства «Знання» України, мерії Кременчука, Кременчуцької міської ради Кременчуцького району в Полтавській області та Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району в Полтавській області. Найголовнішою подією на заході стала офіційна передача вищої нагороди від міста-побратима Бидгощ – медалі Казиміра Великого, якою міська рада Бидгоща нагородила Кременчук.

24 червня в Кременчуцькій міській художній галереї було проведено концерт заслуженої діячки мистецтв України, заслуженої артистки естрадного мистецтва України, естрадної співачки і композиторки Неллі Кушнір під назвою «Для Вас мій вірш, і музика, і голос…».

Працівники Омельницької територіальної громади Кременчуцького району надають дайджест культурних патріотичних заходів, що днями відбулися. Працівники Комунального закладу «Омельницька сільська публічна бібліотека» організували та провели:
- творчу «здибанку» «Поетична кав’ярня» під гаслом: «Поміж сирен: поезія і музика. Музи не мовчать» для місцевих читців, талановитих поетів та митців з числа внутрішньо переміщених осіб із міст Сєвєродонецьк та Часів Яр (Донецької області);
- діти з громади були залучені до художньо-творчої акції «Країна очима дітей» маленькі митці вклали душу в малюнки, їх роботи переповнені яскравими фарбами, позитивом та фантазією на патріотичну тематику. Малюнки будуть передані нашим захисникам на передові позиції з метою піднесення бойового духу;
- поетичну мозаїку – «Літо мріями дитинства». Під час заходу відбулась цікава подача поезій про літо в онлайн-форматі;
- захід з малюнку на асфальті – «Світлішає на світі, коли радіють діти» для місцевих мешканців та дітей-гостей громади. Малеча з задоволенням малювала своє бачення щасливого мирного майбутнього світу.
 
 
У Омельницькому КСК «Дивограй» відбулися:
- тематична зустріч та змістовний концерт за участю місцевих аматорів сцени, артистів тимчасово переміщених з міст Харкова, Сєвєродонецька та Донеччини під назвою – «З Україною в серці». Творчий захід пройшов в піднесеному настрої, на завершення зустрічі гості, спільно з омельничанами, створили інсталяцію-оберіг «Ми разом! Ми єдині!»;
- учасники гуртка «Територія творчості» разом з керівницею Вікторією Ясінською провели патріотичний флешмоб на повстанську пісню «Ой, у лузі червона калина». Піднесений дух дітей у вишиванках та з елементами кольору прапора України надихає та наближає Перемогу нашої України.
У Рокитненському НВК відбувся брифінг із військовослужбовцями в режимі «запитання-відповідь». Захід підготовлений спільно з працівниками Рокитненського СБК. Під час зустрічі випускники школи разом з військовими обговорили питання і проблеми сьогодення.
До Дня Конституції в режимі онлайн клубні заклади підготували чудові концертні номери, які були поєднані в єдине відео Рокитненським закладом культури. Тематичні читання віршів та легенда про Україну від дітей Демидівського СК, вокальні номери від Запсільського та Омельницького закладів культури.
 
 
 

Працівники культури Кременчуцької міської територіальної громади продовжують творчу діяльність, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.

За період з 9 по 16 червня 2022 року працівниками Кременчуцької дитячої художньої школи імені О.В. Литовченка було проведено наступні заходи:

  • підготовка до відкритого патріотичного фестивалю-конкурсу «Народ-герой героїв появляє» при Київському університеті імені Бориса Грінченка;
  • консультація для учнів викладачами КДХШ;
  • проведення майстер-класу викладачем КДХШ Голишкіною А.А. у філії №4 імені І. Приходька Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» для дітей з числа вимушено переміщених осіб.

 

 

 

 

29 травня 2022 року працівниками Комунального закладу культури «Кременчуцький міський Палац культури» на площі Міського Палацу культури була організована виставка Клубу історії та нумізматики.

30 травня у Комунальному закладі культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський» відбувся вуличний лірницький виступ Сергія Ситника. Також був проведений збір виробів для волонтерської асоціації «Aide et partage France - Ukraine». Зібрані витвори мистецтва будуть відправлені в місто Перпеньян, де планується проведення українського мистецького хендмейд-ярмарку для збору коштів на допомогу Україні.

У тенісному клубі «Прем’єр» Сергій Артеменко тричі на тиждень проводить заняття із йоги для тимчасово переміщених осіб.

Продовжують репетиції усі самодіяльні художні колективи Палацу: народний цирк «Юність», народна вокальна студія «Натхнення», зразковий вокальний ансамбль «Задзеркалля», народний ансамбль спортивного бального танцю «Вікторія», народний ансамбль народної та сучасної пісні «Елегія», народний театр «Від і До», зразковий ансамбль пісні і танцю «Дитячий світ», зразковий ансамбль естрадного танцю «Кіндер сюрприз», народний театр танцю «СпарТанці» та народний ансамбль народного танцю «Сузір’я Дніпра».

Частина працівників продовжують активну волонтерську роботу по допомозі вимушено переміщеним особам, ЗСУ та Територіальній обороні.

Активно долучається до культурної діяльності і Комунальний заклад культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека».

25 травня у філії № 4 імені Івана Приходька КЗК КМПБ пройшла віртуальна екскурсія «Топ 7 чудес Крюкова», яку провела завідувачка відділом науково-освітньої роботи Кременчуцького краєзнавчого музею Ірина Селєзньова. Працівники філії № 7 (с. Потоки) організували вуличну виставку до Дня рушника. На виставці була представлена література про орнаменти вишивки, культуру, побут, традиції українців, притаманні різним регіонам України, а також вишиті майстринями весільні рушники.

У філії № 3 бібліотекарі продовжують проводити терапію мистецтвом для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Цього разу маленькі користувачі бібліотеки разом із вихователями дитячого клубу опановували сучасний матеріал – синельний дріт, з яким надзвичайно цікаво та легко працювати. А огляд літератури з виставки «Кому книга розвага – а кому творча наснага» допоміг дітям краще орієнтуватися у своїх можливих захопленнях. Майстер-клас було проведено спільно з дитячим клубом «PROдльонка+» в рамках арт-проєкту «Терапія мистецтвом».

28 травня у читальній залі філії №2 відкрилася виставка робіт Сергія Брильова – художника, що розмальовує стіни великих споруд. Нині він створює малюнки, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії на територію України. 80 представлених на виставці робіт – це справжній «Щоденник війни» у стилі поп-арт.

30 травня на майданчику біля філії № 5 у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» тренер-волонтер Тетяна Недяк влаштувала для дітлахів спортивний майстер-клас «Секрети футбольного м’яча». На веселому спортивному заході діти під керівництвом тренера відпрацьовували прийоми гри, вчилися новим футбольним елементам, технікам ведення та зупинки м’яча. Цього ж дня у рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» у філії № 5 відбулося тренінгове заняття «Ми разом», яке мало на меті допомогти дітям війни подолати їхні страхи, неспокій та відчути радість щасливого дитинства. Під час зустрічі з психологом Альоною Формазюк в ігровій формі учасники обговорили важливі для дітей питання, поділилися своїми переживаннями, виконали різноманітні вправи. Діти малювали найкращі моменти свого життя, спілкувалися, ділилися своїми мріями.

31 травня напередодні Дня захисту дітей в приміщенні гуртожитку Коледжу КрНУ імені О. Остроградського бібліотекарі філії № 4 імені Івана Приходька провели черговий майстер-клас для дітей з числа тимчасово переміщених осіб. Цього ж дня у філії № 1 відбулося справжнє свято під назвою «Веселий світ дитинства». В ігровій формі маленькі відвідувачі згадали про свої права, взяли активну участь у рухливих іграх, музичних конкурсах, танцях. Урочисте дійство не обійшлося і без нових книг, які бібліотека отримала від Українського інституту книги. Дуже цікавою виявилася і арт-локація, де малеча завзято малювала свої мрії. Свято дитинства залишило присутнім приємні спогади, зарядило гарним настроєм, позитивними емоціями та потішило солодкими подарунками. Також 31 травня в рамках проєкту «Спільно. Точки зустрічі» у філії № 5 завідувачкою відділом обслуговування Тетяною Донець було проведено майстер-клас «Мильні фантазії» для дітей з числа вимушено переміщених осіб. Під час майстер-класу діти дізнались таємниці та хитрощі екологічно чистого миловаріння, правила комбінування ароматів та їх властивості, навчилися створювати ароматне мило власними руками.

Центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади також не припиняє свою роботу, направлену на патріотичне виховання громадян України, долучається до благодійних проектів, продовжує волонтерську діяльність.

Зусиллями працівників за травень місяць ЦКД ПМТГ було проведено низку заходів:

  • зйомка відео на підтримку ЗСУ під час війни, гурт «Джавеліни» – « Не твоя війна» (Івашківська філія);
  • майстер-клас для дітей по виготовленню квітки маку до Дня пам’яті і примирення (Гожулівська філія);
  • майстер-клас з виготовлення подарунків до дня матері (Біологічненська філія);
  • запис творчого відеоролику до Дня матері та розміщення в соціальних мережах;
  • покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам (Бричківська філія);
  • майстер-клас з виготовлення квітки маку для дітей (Біологічненська філія);
  • зйомка, монтаж та розміщення циклу авторських віршів «Поезія, обпалена війною» до Дня Матері (Гожулівська філія);
  • концерт артистів Полтавської обласної філармонії для захисників та захисниць України (Супрунівська філія);
  • зйомка, монтаж та розміщення відео «Творчість місцевої поетеси Шляхової Н.Є.», організатор – Полтавська обласна філармонія (Біологічненська філія);
  • майстер-класи з виготовлення оберегів для захисників України (Верхолянська філія);
  • Всеукраїнська патріотично-мистецька акція «Час обрав нас» та концерт Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України для захисників України (Супрунівська філія);
  • зйомка, монтаж та розміщення відео до Дня вишиванки з жителями с. Біологічне (Біологічненська філія);
  • флешмоб до Дня вишиванки (Бричківська філія);
  • Свято до дня Вишиванки (Валківська філія);
  • змішаний концерт «Вишивана Україна» до Дня вишиванки (Івонченцівська філія);
  • арт-зустріч «Вишиванка, наш оберіг!», присвячена до Дня вишиванки (Івашківська філія);
  • веломарафон «Одягни вишиванку!» (с. Ковалівка);
  • книжкова виставка та вікторина до дня Європи «Неподільна Україна – безпечна Європа!» (Пальчиківська філія);
  • вечір відпочинку «Волонтерські посиденьки» (Івонченцівська філія);
  • майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «веснянки» для наших захисників України (Вакуленська філія);
  • мистецький захід: «Разом до перемоги!», присвячений воїнам-захисникам та нескореному українському народу (Івашківська філія).

 

Працівники Пришибського центру культури та дозвілля 1 червня організували цікаву програму для дітей до Міжнародного Дня Захисту дітей. Дітлахи мали змогу сфотографуватися в яскравій фото-зоні, помалювати на арт-майданчику, заспівати в дитяче караоке, взяти участь у сюжетно-ігровій програмі «Дітям – радість, дітям – мир і доброта», відвідати святковий мульт-кінозал, повеселитися на дитячій паперовій дискотеці «Літо, я поїду на край світу» та отримати солодкі подарунки. До святкування долучилися і діти з числа вимушено переміщених осіб.

В День захисту дітей, біля Криничанського СБК, як завжди, було гучно та весело. Працівники культури організували веселе свято, на якому діти мали можливість зустрітися з улюбленими супер-героями, взяти участь у різноманітних конкурсах, лотереї та жвавій «руханці» під пісню «Стефанія», поласувати солодощами, потанцювати на дискотеці з мильними бульбашками.

Працівники Комендантівського сільського клубу теж не оминули Міжнародний День захисту дітей і 1 червня провели низку заходів для дітей:

  • майстер-клас з хендмейду під гаслом «Діти – квіти життя»;
  • розважальна дитяча програма;
  • частування смачною юшкою та смаколиками.

 

 

Працівники культури Кременчуцької міської територіальної громади продовжують активну волонтерську діяльність та не припиняють роботу, спрямовану на патріотичне виховання та культурний розвиток громадян України.

11 травня в комунальному закладі культури «Культурно-освітній мистецький заклад «СЛАВУТИЧ»» артисти ансамблю скрипалів «Скрипки Кременчука» на крилах живої музики до кожного серця донесли відчуття гармонії та спокою на душі. Глядачі, серед яких були й тимчасово переміщені особи, були щиро вдячні за позитивні емоції, які отримали під час концерту та взяли автографи на пам'ять.

Артисти ансамблю скрипалів «Скрипки Кременчука» продовжують працювати над новими музичними творами, готують нові концертні програми.

13 травня працівники Комунального закладу культури «Кременчуцький міський Палац культури» взяли відео-участь у творчому вечорі «Діалог заради миру» театру Лінденхоф (с. Мельхінген, Німеччина, режисер – Лінда Шлеппс).

15 травня на площі Кременчуцького міського Палацу культури було організовано виставку Клубу історії та нумізматики. Того ж дня на літній сцені Міського парку культури «Придніпровський» відбувся концерт Зразкового вокального ансамблю «Задзеркалля». Концерт охоче відвідали як мешканці міста, так і тимчасово переміщені особи.

17 та 19 травня в приміщенні Комунального закладу культури «Кременчуцький міський Палац культури» відбулися прощання з воїнами ЗСУ, які загинули під час російського вторгнення в Україну.

Одними з найголовніших напрямків роботи КЗК КМПК є збір гуманітарної допомоги для осіб, що вимушено покинули свої домівки та для малозабезпечених працівників КЗК КМПК, які мають малолітніх дітей.

Продовжили свої репетиції самодіяльні художні колективи Палацу: Народний цирк «Юність», Народна вокальна студія «Натхнення», Зразковий вокальний ансамбль «Задзеркалля», Народний ансамбль спортивного бального танцю «Вікторія», Народний ансамбль народної та сучасної пісні «Елегія», Народний театр «Від і До», танцювальна група Зразкового ансамблю пісні і танцю «Дитячий світ», Зразковий ансамбль естрадного танцю «Кіндер сюрприз» та Народний театр танцю «Спартанці».

 

 

 

З повагою,

Директор                                                                                                                          Дмитро СОКОЛОВ

 

З початку широкомасштабної війни росії проти України працівники клубних закладів територіальних громад Полтавської області на даний час працюють за основними напрямками волонтерської допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також:

  • на місцях працюють центри допомоги постраждалим в наслідок війни;
  • відбуваються творчі заходи для дітей, розміщених у школах та дитячих садках;
  • проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота працівників клубних закладів з метою запобігання дезінформації серед тимчасово переміщених осіб;
  • відбувається налагодження інфоструктури та діджиталізація архівних матеріалів у культурних закладах області;
  • надається цільова інформаційна та фінансова допомога задля підтримки Збройних Сил України.
  • відбувається співпраця з іншими клубними закладами територіальних громад, що знаходяться в зоні активних бойових дій.

Надається всебічна допомога, консультації та заходи, спрямовані на підтримку патріотичного духу громадян Полтавщини. Заклади культури Великобагачанської, Великокринківський сільський Будинок культури Глобинської міської ради Градизької, Гребінківської, Козельщинської, Комишнянської, Краснолуцької, Ланнівської, Лохвицької, Мачухівської, Машівської, Михайлівської, Новогалещинської, Новоселівської, Оболонської, Опішнянської, Піщанської, Решетилівської, Семенівської, Сергіївської, Скороходівської, Хорольської, Чорнухинської, Щербанівської територіальних громад області проводять роботи з гуманітарної та волонтерської допомоги.

Працівники клубних закладів громад Полтавської області здійснюють роботу по систематичному збиранню та передачі гуманітарної допомоги для Збройних Сил України, територіальної оборони та внутрішньо переміщених осіб з зони бойових дій.

Працівники сфери культури Гадяцької міської територіальної громади надають гуманітарну допомогу жителям громади похилого віку, які самостійно не можуть придбати продукти харчування та речі першої необхідності, а також організовують та проводять заходи з національно-патріотичного виховання, збирають кошти для захисників нашої держави. У клубному закладі «Дружба» місцевими активістами створено центр гуманітарної допомоги.

Працівники КЗ «Зіньківський міський Будинок культури» Зіньківської міської ради активно займаються волонтерською діяльністю, виготовляють стенди на тему національно-патріотичного виховання «Все буде Україна», проводять дистанційні заняття, тематичні бесіди, пізнавальні програми для дітей внутрішньо переміщених осіб в старостатах Зіньківської громади.

На базі клубного закладу Гоголівської селищної територіальної громади відбувся онлайн концерт на підтримку воїнів Збройних Сил України від аматорів сцени з Великосорочинської та Гоголівської територіальних громад.

Пирятинський культурно-громадський центр пропагує національно-патріотичне виховання шляхом створення низки тематичних відеороликів у соціальних мережах.

Працівники Миргородського міського будинку культури для дітей та родин вимушених переселенців України започаткували серію безкоштовних майстер-класів, також спеціалісти закладу започаткували конкурс дитячих малюнків «НЕ ЗДОЛАТИ УКРАЇНУ».

Учасники художньої самодіяльності Великокринківського сільського будинку культури Глобинської міської ради, а також Білицької, Оржицької, Петрівсько-Роменської, Ромоданівської територіальних громад проводять благодійні концерти та виховні заходи онлайн на підтримку воїнів Збройних Сил України.

Клубні заклади Горішньоплавнівської територіальної громади активно проводять благодійні концерти класичної музики та конкурси дитячих малюнків.

У Омельницькій, Новооржицькій та Новосанжарській територіальних громадах не припинялася гурткова робота, аматорські колективи працюють згідно розкладу, клубні заклади проводять патріотичні флешмоби для молоді та майстер класи для дітей, працівники клубних закладів відчинили власні домівки для внутрішньо переміщених осіб.

Заклади культури Сенчанської громади відновили свою мистецьку роботу та продовжують активну творчу діяльність.

За підсумками місяця, всього було проведено більше 20 культурно-мистецьких заходів; 22 заходи, спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді, 25 майстер-класів для дітей та дорослих, творчих виставок та мистецьких акцій.

Загалом 39 територіальних громад Полтавської області проводять активну діяльність, спрямовану на підтримку патріотичного духу громадян та допомогу Українським воїнам-захисникам.

 

 

 

 

Працівники закладів культури Білоцерківської громади Полтавської області не припиняють роботу по збиранню та передачі гуманітарної допомоги для Збройних Сил України, територіальної оборони та внутрішньо переміщених осіб з зони бойових дій, постійно організовують заходи патріотичного спрямування, вечори поезії, засідання любительських об'єднань, тематичні вечори. Для комфорту відвідувачів відкриті ігрові кімнати з настільним тенісом та більярдом.

Співробітники Білоцерківського сільського будинку культури проводять засідання жіночого клубу «ЛАДА» з метою надання психологічної підтримки для жінок та дітей, що стали жертвою війни. Корнієнківський сільський клуб став місцем для проведення концертних програм для тимчасово переміщених осіб. Працівники Огирівського сільського клубу продовжують планову роботу та репетиції з дитячими вокальними колективами, до яких долучаються діти, переміщені з зони активних бойових дій.

Красногорівський сільський будинок культури відкрив двері для проведення різноманітних культурних програм за участю вокального гурту «Берест» і дитячого ансамблю «Чисті роси», уся діяльність працівників будинку культури від початку війни спрямована на підтримку бойового духу особового складу територіальної оборони Полтавщини. Проведена вагома робота з покращення дозвілля відвідувачів клубного закладу, створено три відеокліпи на патріотичну тематику для розміщення у соціальних мережах.

У Драбинівській територіальній громаді кожен заклад культури облаштований пунктами збору речей на потреби Збройних Сил України та є центром надання допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Працівники сфери культури займаються широким спектром волонтерської діяльності, керуючись нагальними потребами територіальної оборони.

Працівники клубних закладів Кам’янопотоківської сільської ради постійно організовують зустрічі з волонтерами та бійцями територіальної оборони, проводять заняття з дітьми із числа внутрішньо переміщених осіб та майстер-класи з виготовлення Великодніх оберегів для воїнів. З метою підняття патріотичного духу українців було проведено віртуальну книжкову виставку «Хай кулі тебе минають», акції «Малюнки нашим захисникам» та «Долоньки миру», концерт патріотичної пісні та флешмоб «Ой, у лузі червона калина».

Заклади культури Оржицької територіальної громади підтримують патріотичний дух українців онлайн, шляхом створення низки відео матеріалів під назвою «Ми віримо в тебе, український солдате, українському герою вклоняємось до землі», «Миру тобі, Україно», «Спаси і сохрани» та популяризацією українських патріотичних пісень у соціальній мережі Фейсбук. У майбутньому працівники культури планують продовжувати роботу над відео-проєктами разом з аматорами сцени з Київської, Запорізької та Полтавської областей. Також були проведені заходи з патріотичного виховання: акція єдності «З Україною в серці», відео-захід до дня народження Т.Г. Шевченка, благодійна акція зі збору коштів на потреби української армії «Музика проти війни».

Працівники Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади проводять широку волонтерську діяльність на місцях, у Гожулівській філії ЦКД ПМГТ було організовано навчальні заняття з надання першої допомоги під час воєнних дій, також Ковалівська та Івонченцівська філії провели низку майстер-класів з прикладних ремесел для дітей тимчасово переміщених осіб.

Працівники Хорольського Базового Будинку Культури Хорольської міської громади, сільських будинків культури та бібліотек долучилися до збору коштів, продуктів, лікарських засобів, а також – плетіння маскувальних сіток для Збройних Сил України та бійців територіальної оборони, збирали підписи для петиції на закриття повітряного простору над Україною. Новачиський сільський будинок культури виготовив 8 маскувальних костюмів для розвідувальних груп. У Хорольському ББК було організовано акцію «Оберіг захиснику», до якої долучилися усі клубні заклади громади.

З часу введення військового стану на території України закладами культури Хорольської міської територіальної громади проводиться низка заходів: тематичний захід «Квітни, мово, зірницями слова», акція «Допоможи солдату захистити Україну», театралізовано-вітальна композиція «Жінки за Україну», вечір патріотичної пісні Василя Кузьми, тематичний захід за творами Т.Г. Шевченка «Борітеся – поборете», лекція про використання та поводження зі зброєю, літературно-музичні години, виховна година для дітей-переселенців «Хай завжди буде сонце, хай завжди буде мир», виступ учасників художньої самодіяльності для дітей переселенців, виставка-інсталяція «Україна – це наша Батьківщина», літературно-музична година «Україна-мати, одна для всіх, як оберіг», дитячий флешмоб «Молитва лине в небеса», патріотичні книжкові виставки. Також була проведена серія відкритих діалогів, з метою зміцнення патріотичного духу та підтримки українців у воєнний час під назвами: «Ми хочемо жити у мирі», «Тримайся, рідна Україно!», «Йшла до Бога Україна», «Щоб не було війни, щоб не плакала мати», «Наш дух не зламати – свободу не вбити», «З Україною в серці», «Рідна Україна понад усе», «Ми – є народ, якого правди сила», «Україна моя барвінкова», «Моя рідна Батьківщина має назву Україна», «Будеш жити, Україно!», «Мирного неба тобі, моя Україно».

Окрім цього були організовані й інші онлайн-заходи: тематична поличка «В мовчанні голову схили, свічу скорботи запали», акція «Нас весна не там зустріла», відео-вистава «Ми за мир» та літературно-музичні години. Також була започаткована онлайн-рубрика у мережі Фейсбук «Бібліотечний супротив війні рф  #Доброго_ранку_Ми_з_України!» та була знята низка патріотичних та поетичних відео. Ведеться сторінка історії «Героїв Україна пам’ятає».

Не стоїть осторонь Шишацька громада, працівники культурного сектору займаються волонтерською діяльністю, на території Шишацької територіальної громади з метою вшанування видатного українського письменника М.В. Гоголя було організовано покладання квітів до його пам’ятника.

Працівники сфери культури Опішнянської територіальної громади проводять роботу з реєстрації та розміщення внутрішньо переміщених громадян з територій бойових дій, збирають благодійну допомогу, плетуть маскувальні сітки. Заходи з національно-патріотичного спрямування:

демонстрація відеоролика «ЗСУ – гордість і душа держави, її надія й оберіг»;

історичний екскурс «Україна – країна велична і свята»;

майстер-клас з виготовлення листівок «Діти проти  війни»;

виставка – пошана «Героям слава! Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих»;

виставка дитячих малюнків «Хай буде МИР!»;

благодійні акції «Наша допомога – спільна перемога».

 

У Комунальному закладі культури «Кременчуцька міська художня галерея» з 16.02.2022 по 05.04.2022 проведено:

16 лютого 2022 року відкрилася виставка живопису та філателістична виставка «Крим – це Україна» з нагоди відзначення Дня окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. На виставці представлені 18 робіт кременчуцьких художників з кримськими пейзажами із Всеукраїнського музейного фонду галереї та 95 одиниць філателістичної продукції з приватної колекції Володимира Скляра.

25 березня 2022 року за участі ТРК «Візит», TV Кременчук, Еspreso.TV відкрилася персональна виставка плакатів Сергія Брильова (м. Кременчук) за подіями російської агресії 2022 року «Щоденник війни», на якій представлені 56 робіт автора. Виставка буде відкрита для відвідувачів до 1 травня 2022 року.

7 квітня 2022 року відкрилася найдобріша виставка картин «Ті, кого приручили…». Понад 50 художників з Горішніх Плавнів, Кременчука, Лубен, Полтави, представили більше 100 робіт. На виставці також представлені роботи Оксани Бойко на тему військової агресії 2022 року: «Закрите небо України», «Мирний світанок. Голуби крюківські білі.». Під час відкриття відбулася прем’єра народного театру «Арлекін», де дитячими вустами говорили персонажі «Маленького принца» Антуана Екзюпері. В цей день галерею відвідали близько 150 поціновувачів мистецтва, в тому числі діти.

 

Працівники Машівського будинку культури Машівської територіальної громади займаються волонтерською роботою, збирають гуманітарну допомогу для Збройних Сил України. Серед основних напрямків роботи:

  • розміщено відео «Не забирайте сонце у дітей» у відеохостингу YouTube https://www.youtube.com/watch?v=DyouPgp9dVQ Готується до релізу відео за участю учасників художньої самодіяльності будинку культури;
  • в сільських клубних закладах громади працівники постійно надають волонтерську допомогу;
  • не припиняється гурткова робота, проводяться репетиції аматорських колективів та заняття любительських об’єднань;
  • бібліотечні заклади громади надають свої безкоштовні послуги для односельців та тимчасово переміщеним особам.

Співробітники закладів культури Кобеляцької територіальної громади всіляко допомагають нашим захисникам. Працівники культурного сектору надають гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам. Аматорські колективи клубних закладів проводять онлайн заходи на підтримку Збройних Сил України та підняття бойового духу українців. Кобеляцька дитяча музична школа частково відновила навчання для дітей. Учні відділення образотворчого мистецтва малюють і передають свої роботи нашим захисникам. Для дітей та внутрішньо переміщених осіб проводяться безкоштовні заняття зі спортивної гімнастики та йоги.

Працівники Пирятинської міської ради та закладів культури щодня о 09:00 виходять на Всеукраїнську хвилину мовчання, після закінчення – виконують Державний Гімн України, щоденно в Пирятинському культурно-громадському центрі відбуваються молебні за захисників України. У Пирятинському краєзнавчому музеї проведена зустріч з внутрішньо переміщеними особами «Духовні зв'язки поколінь», та виставка малюнків Богдани Міхед «Відкриття Пирятинщини» – http://m.facebook.com/106576855095182/posts/160035829749284/

  • У Пирятинській публічній бібліотеці відбулася зустріч з народною майстринею-дизайнером Анною Кривошей, де всі бажаючі вивчали стародавні техніки української вишивки http://m.facebook.com/10432574 7582341/posts/693437415337835/
  • Працівники Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Пирятинської міської ради спільно з представниками громади створили низку відеороликів:

https://www.youtube.com/watch?v=x87W32UqWYw

https://fb.watch/cjTiAaAI9v/

https://www.youtube.com/watch?v=ONz_Lj9QvCs

https://fb.watch/cjTHJN-1zqU

https://fb.watch/cjTFdyYFe0

https://fb.watch/cjTD5IImLo

Та дитячий вiдеоролик «Ми дiти твої, Україно»

  • Постiйно проходить акція зі збору коштів на допомогу Збройним Силам України – «Допоможи захиснику» та загальномiська виставка малюнкiв «Непереможна Україна!».
  • Планується запис нового вiдеоролика «Молитва за українського захисника!».
  • Концерт живої музики для переселенцiв «3 Вiрою! 3 Пiснею! 3 Україною!»
  • Лiтературний марафон «Невидимий щоденник».

 

 

 

Працівники закладів культури Мачухівської територіальної громади задіяні у зборі та формуванні гуманітарної допомоги для захисників держави. Крім того учасники художньої самодіяльності ведуть активну роботу над оновленням творчого репертуару патріотичного спрямування.

Відокремлений підрозділ-філія №7 Степненський будинок культури відділу освіти, культури, молоді та спорту Коломацької сільської ради частково відновлює роботу закладу, згідно графіку. Продовжують творчу діяльність: народний аматорський театральний колектив «Прем’єра» та дитяча хореографічна студія «Каприз». Заклад культури надає можливість відвідувачам змістовно проводити дозвілля. Для тимчасово переселених осіб, дітей та молоді організовуються тематичні виховні години з метою утвердження патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України. Для сімей переселенців в музеї Рушника організовано екскурсії. Для дітей проводяться тематичні майстер-класи та конкурсно-розважальні програми.

Комунальний заклад «Кременчуцький міський Палац культури» свою основну творчу діяльність: концертної площадки та культурно-освітнього центру – направив для організації різноманітних заходів для переселенців. У співпраці з Управлінням культури і туризму Кременчуцької міської громади проводяться концерти виїзної бригади для волонтерів та військовослужбовців на базах їх тимчасового перебування. Такі виступи сприймаються нашими воїнами дуже піднесено і з найщирішими почуттями. Працівники міського Палацу культури беруть участь у плетінні маскувальних сіток і виготовленні маскувальних костюмів. Продовжується дружня співпраця з акторами Чернігівського обласного Молодіжного театру.

Центр культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, як і численні колеги з різних територіальних громад Полтавської області, долучився до шляхетної справи – допомоги ближньому. На базі закладу створено пункт гуманітарної підтримки. Для всіх охочих – тимчасово переміщених осіб, надана можливість творчої самореалізації в аматорських колективах народної творчості, адже ми переконані, що гуртом, єдиною родиною легше пережити тяготи війни. Плануємо зняти відео-ролик «Війна в моєму домі».

 

 

Працівники закладів культури Пришибської територіальної громади систематично займаються волонтерською діяльністю: збирають і передають гуманітарну допомогу для Збройних Сил України, облаштовують приміщення для тимчасово переміщених осіб з окупованих територій, активно долучаються до плетіння маскувальних сіток. Було проведено благодійну акцію «Великдень для українського воїна», всі художні роботи дітей, з якої, будуть відправлені для підняття бойового духу нашим захисникам та захисницям.

На базі Центру культури та дозвілля працює гурток художнього читання «Живе слово», учасники якого вивчають патріотичні вірші про нашу державу під гаслом «Не здолати Україну». Працівники Центру культури та дозвілля створюють комфортні умови для населення та внутрішньо переміщених осіб – з метою проведення змістовного дозвілля.

У Криничанському сільському будинку культури було відкрито патріотичну фото-зону під назвою «Слава Збройним Силам України», працівники будинку культури відкрили тематичні книжкові виставки. Дитячі гуртки та колективи Криничанського сільського будинку культури долучилися до творчих марафонів та всеукраїнських флешмобів: «Діти України – за мир», «Війна, Весна Переможе», «Перлина Мистецтв» та «Ой, у лузі червона калина».

 

Відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Великосорочинської сільської ради Миргородського району проводить низку культурно-масових заходів. Відбуваються спортивні та розвиваючі заняття, консультації психолога на основі арт-терапії, майстер-класи для дітей та підлітків внутрішньо переміщених сімей.

 

 

Працівники культури Заводської міської територіальної громади активно займаються волонтерською діяльністю: плетінням маскувальних сіток, в’язанням рукавиць, пошиттям розпізнавальних стрічок; збором, пакуванням та відправкою гуманітарної допомоги, медикаментів; розселенням, та забезпеченням продуктами харчування внутрішньо переміщених осіб; організацією та пошиттям бронежилетів, розвантажувачів, балаклав, медичних аптечок. У тісній співпраці з місцевою територіальною обороною, працівники сфери культури громади надають необхідну матеріальну допомогу воїнам Збройних Сил України, а також мають дружній волонтерський зв’язок із громадами району та інших областей.

Було створено Центр дитячої арт-терапії внутрішньо переміщених осіб для емоційно-психологічного розвантаження, до роботи в якому залучені працівники культури, освіти, аніматори та небайдужі ініціативні мешканці громади.

Проводяться заняття з психологом, логопедом, майстер-класи з різних творчих напрямків: малювання, ліплення, декоративно-ужиткового та  образотворчого мистецтва, музики, вокалу, інструментального жанру, хореографії, театральної та акторської діяльності, хореографії, літератури та поетичного слова, а також неординарні творчі зустрічі з дитячою письменницею Анною Коршуновою - почесною громадянкою міста (на даний час теж внутрішньо переміщена особа з території зони активних бойових дій).

Заводська дитяча мистецька школа не тільки не призупинила свою роботу, а й розширює ареал творчих доробків як учнів, так і викладачів.

Клубні заклади Заводської міської територіальної громади активно долучаються до всеукраїнських мистецьких проєктів, флешмобів, марафонів #разом_до_перемоги, #МИ_за_Мир, #все_буде_Україна, #UA_Віримо_у_Перемогу!, #UA_діти_України_рідній_Україні!, благодійних фестивалів та акцій «ПАЛЯНИЦЯ Фест», «Цвіт Нації» та ін. Для підняття духу патріотизму, згуртованості, віри у нашу перемогу працівники культури зі своїми творчими колективами готують та поширюють у соціальних мережах мотиваційні відеоролики та організовують патріотичні челенджі.

Працівники бібліотечної сфери проводять акції національно-патріотичного спрямування, мовознавчі квести, книжкові виставки та виставки дитячих малюнків, майстер-класи для дітей, презентації аудіо книг, обслуговують та надають допомогу відвідувачам інтернет-центру.

 

Працівники відділу соціокультурної діяльності «Кременчуцької міської публічної бібліотеки», з метою збереження психологічного та емоційного здоров’я населення, розміщують відео-цикл танцювальної арт-терапії у соціальних мережах. Для дітей внутрішньо переміщених осіб було проведено майстер-класи з вишивання, писанкарства, виготовлення Великоднього зайчика та паперових голубів. Також, заклади культури Кременчуцької міської ради Кременчуцького району відзначили День письменника створенням низки цікавих культурно-мистецьких подій у громаді. Бібліотекарі філій Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» підготували: книжкові виставки «Пасхальна веселка», «З Великоднем!», «З Україною в серці»; тематичний перегляд літератури «Великодній вернісаж»; огляд літературних новинок від Українського інституту книги; захід, присвячений творчості Володимира Рутківського – майстра дитячого історичного роману. Учасники літературного об’єднання «Славутич» провели поетичний вечір на тему сучасних подій в Україні. Для читачів бібліотеки та дітей представлено п’єсу Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц» від акторів театру «Арлекін».

 

Працівники сфери культури проводять різноманітні заходи для підтримки та стабілізації емоційного стану внутрішньо переміщених громадян.

Бібліотекарі відділу соціокультурної діяльності Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» продовжують відео-цикл танцювальної арт-терапії у соціальних мережах. Тепер діти можуть у будь-який час ввімкнути в телефоні відео та підняти собі настрій веселими руханками.

28 квітня 2022 року у бібліотеці-філії № 3 пройшов майстер-клас з малювання для дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб, а потім малечу запросили погратися веселі клоуни – працівники відділу соціокультурної діяльності «Кременчуцької міської публічної бібліотеки». Дітям сподобалися ігри та конкурси, а також подарунки і солодкі призи.

У бібліотеці-філії № 5 відбулося перше антистресове заняття для дорослих і дітей, яке провела тренерка з Кременчуцького навчально-методичного центру психологічної служби Зюман Людмила Володимирівна. Внутрішньо переміщенні особи, які тимчасово переїхали в місто Кременчук з регіонів, де ведуться активні бойові дії, вчилися, як впоратися зі стресом, переключити думки, відпустити ситуацію та покращити настрій.

28 квітня 2022 року в приміщенні допоміжної школи-інтернату бібліотекарі філії № 4 імені Івана Приходька провели черговий майстер-клас для дітей з різних міст України. Чудові їжачки з різнокольорового паперу, створені з радістю, стали героями казки, яку діти самі придумали і розіграли.

Мова є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації. Для тих, хто хоче знати українську досконало та бути справжнім патріотом, працівники бібліотеки-філії № 3 створили віртуальну експрес-виставку «Українська як код нації». Переглянути її можна на сайті Комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» в розділі «Віртуальні виставки»:

http://cbsbook.com.ua/virtualni-vystavky/4393-vrtualna-ekspres-vistavka-ukrayinska-yak-kod-nacyi.html

3 травня 2022 року на майстер-класі «Подарую мамі квітку» від бібліотекарів філії №1 ім. І. Приходька діти виготовляли паперові тюльпани, як подарунок на прийдешній День Матері.

Для громадян України, які були вимушені покинути місця постійного проживання через воєнні дії, за ініціативи туристичної компанії «Позитив» 3 та 10 квітня 2022 року співробітницею музею, завідувачкою науково-методичного відділу Оленою Коваленко, були проведені пішохідні благодійні екскурсії «Полонив ти мене, Кременчук!..». Загальна кількість учасників екскурсій – близько 60 осіб різного віку з міст Харків, Маріуполь, Охтирка та ін. Екскурсанти дізналися про походження назви міста, його вік, основні віхи життя та роль ріки Дніпро у виникненні та розвитку Кременчука. Зібрані благодійні кошти спрямовані на підтримку життя врятованих тварин зоопарку Фельдмана. Також працівниками експозиційного відділу Кременчуцького краєзнавчого музею було проведено пішохідну та транспортну екскурсії містом, де усім бажаючим розповіли про містичні об’єкти та легенди Кременчука.

Учасники туристичної групи зазначили, що екскурсії видалися досить пізнавальними та захоплюючими і залишили після себе позитивне враження.

Полтавська міська територіальна громада також активно займається волонтерською діяльністю і продовжує проведення різноманітних заходів для громадян, які були вимушені покинути домівки через бойові дії. Працівники Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади презентували дітям Полтави виїзну програму до свята Великодня. У Абазівській філії ЦКД ПМТГ було організовано низку освітніх заходів з безпеки поведінки під час проведення військових дій та тактичної підготовки. Гожулівська філія продовжує тренінги з надання домедичної санітарної допомоги, а також провела майстер клас з виготовлення ангелів. Біологічненська філія запросила відвідувачів на благодійну акцію «Україна очима дітей», а у приміщенні Івонченцівської філії відбувся концерт у рамках всеукраїнського туру «The Kobzar’s Prayer for Ukraine». У Гожулівській філії відбулася зустріч з українським письменником та фотохудожником Віталієм Запекою. Митці з Бричківської філії провели майстер-клас з виготовлення Великодніх пасок. Ковалівська, Біологічненська та Бричківська філії провели низку майстер-класів з художнього розпису писанок. Супрунівська філія провела зйомки відео-привітання до Великодня, після чого розмістила його в соціальних мережах. Працівники культури Біологічненської філії організували збір та вручення подарунків від жителів для воїнів Збройних Сил України. У Валківській філії відбулася зустріч з ветеранами Чорнобильської атомної електростанції. До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії у Івашківській філії був проведений мистецький вечір «Згадати все». У приміщенні краєзнавчого музею залізничної станції «Абазівка» проведено мітинг-реквієм «Дзвони Чорнобиля», на якому відбулося відкриття ікони «Чорнобильський спас».

 

   

Комунальний заклад культури «Культурно-освітній мистецький заклад «СЛАВУТИЧ» продовжує вносити свій вклад у культурний розвиток громадян України.

Артисти міського духового оркестру Комунального закладу культури «Культурно-освітній мистецький заклад «СЛАВУТИЧ» взяли участь у культурно-мистецькому заході на підтримку воїнів ЗСУ для тимчасово переміщених осіб та мешканців Кременчуцької міської територіальної громади, що відбувся у Комунальному закладі культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський».

Артисти хорової, оркестрової, балетної груп ансамблю пісні і танцю «Славутич», учасники ансамблю скрипалів «Скрипки Кременчука» та музиканти міського духового оркестру – продовжують репетиційну діяльність, систематично працюють над поповненням репертуару новими творами у різних жанрах музичного, вокального та хореографічного видів мистецтв, готують нові концертні програми.

 

 

Пристосовуючись до нових обставин, зумовлених війною, ОЦНТ КОР працює у відповідному форматі. А саме: співробітники Центру не стоять осторонь нагальних проблем, які виникли у країні, тому приймають активну участь у різноманітній волонтерській діяльності. На часі, чи не найголовнішим її напрямом стала робота з тимчасово переселеними громадянами. Здорова та сильна нація – це шлях до перемоги! Така ідея стала рушійною силою до вирішення поставлених завдань. Директор ОЦНТ КОР Дмитро СОКОЛОВ запропонував провести на одній з баз проживання переселенців ряд майстер-класів з фітнес-аеробіки. Оздоровчі колективні заняття у цей не легкий час виявились необхідною та бажаною підтримкою як для дітей, так і для дорослих. Виконання корисних для здоров’я вправ, дихальної гімнастики та релаксу, поєднаних з відповідним музичним супроводом, позитивно відобразилися на покращенні самопочуття та емоційного стану всіх відвідувачів фітнес тренувань.

 

Працівники комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» також активно продовжують волонтерську діяльність та проведення культурно-мистецьких заходів з національно-патріотичного спрямування.

4 травня 2022 року у Філії № 5 КЗК КМПБ було презентовано візуальне шоу «мобільний планетарій». Над проєктом також працювали: громадська організація «Ми», фонд «Професійний розвиток Харкова» та UNICEF Ukraine. Крім того, було організовано виставку космічних моделей від авторів Юлії та Сергія Риндіних, а кожен бажаючий міг стати учасником майстер-класу з розпису хною. За перший день роботи планетарію до бібліотеки завітало понад 70 дітей із батьками, які втратили свої домівки через російсько-Українську війну.

5 травня бібліотекарі відділу обслуговування дітей та працівники відділу соціокультурної діяльності КМПБ долучилися до вуличного свята для дітей з числа тимчасово переміщених осіб. Бібліотечна локація привабила багато маленьких відвідувачів, які танцювали, веселилися і фотографувалися у фото-зонах з ростовими ляльками Міккі та Мінні. Зацікавили присутніх і книги з виставки «Читати подано – Смакуйте!», настільні і рухливі ігри, веселі стрибунці у «Хрестики-Нулики», на яких діти зарядилися гарним настроєм на весь день.

У Філії № 5 КЗК КМПБ організована книжкова виставка для дітей «Наша мова прекрасна у казці, у пісні, віршах». Користувачі познайомились з розмаїттям мовознавчих видань, добіркою поетичних творів «Дзвенить у віршах мова українська», книгою «Казок веселих хоровод», збіркою пісень «Слово у пісню складається», а також з афоризмами, крилатими висловами. А найменших читачів на виставці привабили книжки українських дитячих письменників.

На майстер-класі по виробленню паперових квітів, що проводився 5 травня бібліотекарями Філії № 4 імені І. Приходька, діти з числа тимчасово переміщених осіб мали можливість змайструвати собі кольорову тендітну прикрасу.

7 травня працівники відділу соціокультурної діяльності КМПБ долучилися до вуличного свята «Мелодія душі», що відбулося на літній сцені Міського парку культури і відпочинку «Придніпровський». Разом з міським духовим оркестром вони провели музичний екскурс в історію України та історію світової музики, згадали героїв, які віддають своє життя за Батьківщину, щоб ми мали змогу жити під мирним небом.

8 травня бібліотекарі відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів КМПБ представили книжкову виставку «Вивчай Європу – змінюй Україну». Звернувшись до матеріалів виставки, можна ознайомитись з культурним надбанням європейських народів, знайти інформацію про історію, структуру та напрями діяльності Європейського Союзу, про європейську інтеграцію України. А бажаючих перевірити свої знання чекала гра-вікторина «Що я знаю про Європу?».

9 травня з нагоди відзначення Дня Європи у Філії № 1 була організована виставка-знайомство «Мандруємо країнами Європейського Союзу». Завдяки цьому користувачі можуть здійснити подорож по країнах Європейського Союзу, ознайомитись з найвизначнішими історичними та культурними пам’ятками європейських країн.

10 травня бібліотекарі Філії № 4 імені І. Приходька спільно зі спеціалістами контакт-центру № 20 провели для юних відвідувачів майстер-клас зі створення листівки захисникам «З вірою в кожного воїна» Маленькі майстри прикрасили листівки жовто-блакитними стрічками. Роботи будуть передані волонтерам, які доставлять їх військовим, щоб підняти бойовий дух та зігріти серце теплими словами.

У Філії № 5 КЗК КМПБ для дітей з числа переміщених осіб проходять безкоштовні психотерапевтичні зустрічі з психологами Центру психологічної служби «Діти і війна: навчання технік зцілення». Під час зустрічі психологи Людмила Зюман та практикуючий психолог гімназії № 16 Ольга Пронякіна займаються з дітьми, обговорюють важливі для них питання, а ще виконують вправи, які допомагають дітям подолати їхні страхи та неспокій.

Кожного року у третій четвер травня відзначається День вишиванки. В умовах війни з росією День вишиванки в Україні буде ще одним приводом заявити про те, що ми-українці, вільний народ Незалежної держави, яка відчайдушно бореться з російським загарбником. До цієї дати працівники Філії № 1 КЗК КМПБ підготували книжкову виставку у вітрині «Мистецтво вишивки – одвічне, народне, українське». На виставці представлені книги по історії українського етнічного вишитого одягу, про традиції вишивання одягу в кожному регіоні України, про символізм елементів орнаменту на одязі. На виставці також можна знайти літературу про збереження українських народних традицій через етнічний вишитий одяг.

 

 

Працівники сфери культури Кременчуцької міської громади продовжують активну волонтерську роботу та творчу діяльність. Люди мистецтва підтримують патріотичний дух нашого народу та роблять все можливе на культурному фронті для Перемоги України!

15.05.2022 року відбувся благодійний концерт на підтримку воїнів Збройних Сил України «Україна – понад усе!» за участю артистів ансамблю пісні і танцю «Славутич» Комунального закладу культури «Культурно-освітній мистецький заклад «Славутич» Кременчуцької міської територіальної громади у Міському парку культури і відпочинку «Придніпровський».

З перших днів свого творчого життя – колектив неодмінний учасник найзначніших міських і обласних мистецьких заходів. Ансамбль пісні і танцю «Славутич» – Лауреат національних та міжнародних фольклорних фестивалів в Україні, Іспанії, Франції, Польщі, Угорщині, Болгарії, Молдові. Основу репертуару колективу складають народні пісні й танці, створені на основі фольклору Полтавського краю.

Засновник колективу, його незмінний художній керівник, автор багатьох музичних творів з репертуару ансамблю – заслужений працівник культури України – ВОЛОДИМИР СМОЛЯКОВ.

Балетмейстер-постановник – автор хореографічних постановок – заслужений працівник культури України – ВАСИЛЬ УДОВЕНКО.

Хормейстер – ОКСАНА ХОДОС.

Директор КЗК КОМЗ «Славутич» – БОГДАН ХАРІВ.

Артисти хорової, оркестрової, балетної груп ансамблю пісні і танцю «Славутич» продовжують працювати над поповненням репертуару високохудожніми творами, готують нові концертні програми.

     

 

16 травня 2022 р. Обласний центр народної творчості доєднався до «Уроків доброти», що відбулися у малій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Захід на вічну тему «В обіймах музики і танцю» був організований Народним артистом України, доцентом кафедри хореографії Германом Юрченко, який зібрав під одним дахом викладачів, студентів університету та полтавців, що вирішили доторкнутися до мистецтва. Також мистецький захід відвідали родини, що вимушено покинули свої домівки і тепер мешкають у гуртожитках університету.

Радо долучилася до заходу і ректорка університету професорка Марина Гриньова, звернувшись до глядачів з промовою, в якій наголосила про актуальність та важливість культурно-мистецьких проєктів, що виховують молодь та навчають людей добру, формують різносторонню особистість.

У заході взяли участь працівники ОЦНТ КОР: доктор філософії, директор закладу Дмитро Соколов виступив з проникливою піснею про війну в Україні, а провідний методист Марія Озерянко прочитала вірш власного виконання «Я йду по рідній спаленій землі». Разом з іншими запрошеними артистами – Євген Присяжнюк, Наталія Мироненко, Антон Колодій, Євген Субін, Дар’я Бражник, Єлизавета Шуман – вони допомогли автору проєкту Герману Юрченко розкрити тему заходу, донести незмінне правило Всесвіту – «добро завжди перемагає зло».

Герман Юрченко виконав для глядачів твори видатних композиторів
Ф. Шопена, Л. Бетховена, М. Огінського; познайомив їх з віршами та цитатами великих митців, поділився власними спостереженнями та роздумами, наголосив на важливості присутності в житті кожної людини мистецтва, розповів про необхідність виховувати дітей за принципами доброти.

Ніхто не залишився байдужим до щирої творчості, кожен з гостей відкрив для себе щось нове, виніс якусь важливу істину або ж пройнявся глибиною творів, що їх виконували артисти.

   

                                

З повагою,

Директор                                                                   Дмитро СОКОЛОВ