Block
  • 8637

СЦЕНАРНИЙ ПЛАН

проведення Маршу нескорених

у рамках відзначення Дня захисника України

 

                                                                                      Дата  проведення: 14 жовтня 2016р.

                                                                         Час  проведення:   11.00 год.

                                                                          Місце проведення: м. Полтава,                                                                          Сонячний парк – пам’ятник Іванові                                                                  Мазепі –Соборний майдан.

 

        10.00 год. Для проведення Маршу нескорених у Сонячному парку та по руху колони (біля Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка, біля пам’ятника Іванові Мазепі) розміщене звукове обладнання.

       Сцена та звукова апаратура, виставка продаж «Полтавського батальйону небайдужих»  розміщені у визначеному місці на Соборному майдані біля Свято-Успенського кафедрального собору.

        Польова кухня для учасників ходи розміщена біля фонтану Соборного майдану.

       Дві корзини квітів до початку заходу розміщені біля пам’ятника Іванові Мазепі.

 

       10.00 год. Сонячний парк. Звучать у запису музичні твори  патріотичної тематики. Збираються студентська молодь, організатори заходу їм роздають портрети загиблих за незалежність України.

 

        Під’їжджають дві машини бронетехніки і розміщуються по вул. Соборності для формування колони. 

 

       Транспорт, який підвозить учасників ходи з міст і районів області розміщується на Театральній площі, їх зустрічають волонтери Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області та проводять  до Сонячного парку  для формування колони.

 

        Працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського роздають  прапори  районів та міст Полтавщини на час проведення Маршу нескорених, відповідальні особи формують  колону для ходи з делегацій районів, міст області.

 

                                                                               

            10.30.год. Формується колона        для проведення Маршу нескорених:

 

–три прапороносці, які тримають прапори України, Полтавщини, Полтави;

–прапороносна група у   складі   36 чоловік полтавського гарнізону з п’ятнадцятьма прапорами    військових частин, в яких виконували військовий обов’язок та загинули полтавці в зоні антитерористичної операції на Сході України;

– 2 машини бронетехніки;

– портрети загиблих полтавців за незалежність України;

– керівництво облдержадміністрації, обласної ради, міськвиконкому;

–ансамбль ударних інструментів «Живі барабани» Полтавської дитячої музичної школи № 1 ім. П.Майбороди;

–делегації районів і міст області за участю кращих учасників АТО та волонтерів;

Завершують  формування колони полтавці,  громадськість.

 

11.00 год. Розпочинається рух колони по вул. Соборності від Сонячного парку до пам’ятника Іванові Мазепі.

       Диктор (А.Денисов) вітає всіх з Днем захисника України та українського козацтва, днем Пресвятої Покрови і зачитує тексти відповідно до формування колони з вітаннями військовослужбовцям, які сьогодні несуть строкову службу,

про пам'ять тим, хто були першими і вони не з нами та  сьогодні гордо підтримують акцію Маршу нескорених, учасникам АТО та волонтерам, які стали непереможними та непоборними при захисті батьківщини.

 

      При підході колони учасників Маршу нескорених до Полтавського  музучилища ім. М.В.Лисенка, диктор зачитує знову повтор текстів.

 

      Колона підходить до пам’ятника Іванові Мазепі. По центру від пам’ятника розміщені два мікрофони на стійках, артисти пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії –на алеї праворуч пам’ятника та ударна група ансамблю «Живі барабани», по-центру дівчата в українському вбранні з корзиною квітів, два артисти в козацькому вбранні ліворуч від пам’ятника з корзиною квітів, духовенство по-центру.

      Учасники ходи  розміщується відповідно до визначених місць:

– студенти з портретами загиблих-пообіч пам’ятника Іванові Мазепі;

– прапороносна група  займає місце ліворуч від пам’ятника;

–військова техніка – на алеї до дзвіниці Свято-Успенського кафедрального собору;

–керівництво підходить до духовенства;

– делегації районів, міст займають проїжджу частину Соборної площі.

     Допоки розміщуються учасники Маршу нескорених на площі, ведучі (Оксана Йосипенко, Олександр Василенко) озвучують текст, надають інформацію про учасників Маршу нескорених і по-завершенню розміщення розпочинається урочиста церемонія з нагоди Дня захисника України.

 

Диктор (О. Василенко):

            Ваші преосвященства, все чесні  отці, славні захисники України, дорогі волонтери,   Високодостойно полтавська громадо!

             Сьогодні, 14-го жовтня 2016 року, у День захисника України та українського козацтва, в  день Пресвятої Покрови ми зібралися тут у цьому святому місці Полтави на Соборному  майдані, біля пам’ятника Гетьманові України Іванові Мазепі, щоб довести, що ми дійсно нескорені, нас ніхто не зламає, ми любимо свою батьківщину, ми готові робити все задля миру, перемоги, незалежності!

    Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, фото портретів тих полтавців, хто вже не з нами – проте нескорених, непереможних і дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

          Українці! Ми із вами несемо в собі незбагненну та величну пам'ять  роду українського, його славу та непоборність! Ми ті нащадки, яким випала честь народжуватися заново у своїй національній свідомості! Ми ті, що довели світові та собі свою унікальність та силу духу! Ми  ті – від яких залежить все майбуття нашого народу!

          Урочисті з нагоди Дня захисника України учасників Маршу нескорених

оголошуються відкритими.

 

          Артисти ансамблю «Полтава», учасники зібрання виконують

    Державний Гімн України під музичний супровід барабанів.

 

 

         Диктор: Ваші преосвященства, все чесні отці, славні захисники української державності – учасники АТО, військові капелани, волонтери, військовослужбовці, дорога полтавська громадо!

           Цвіт полтавської нації дивиться на нас сьогодні з цих портретів. Кожна історія з цього портрету, то славний шлях великого українця, який приймав участь у Революції гідності, в антитерористичній операції на Сході України. Дякуючи їм, тут, в Полтаві  – мир.

          Вічна пам'ять славним воїнам-захисникам! Вшануймо їх славну, світлу пам'ять…

 

        Хвилина мовчання під музичний супровід у запису  церковних дзвонів.

 

Дозвольте вклонитися Вам, дорогі наші родини, всім тим, хто не повернувся з тієї, цієї війни – низько у глибокій повазі.

Молімося, дорога полтавська громадо, дорогі українці, нехай всі повертаються додому-додому живими.

 Ваші преосвященства, все чесні отці! Запрошуємо всіх долучитися до Молебню за Україну. Молебень очолює архієпископ Полтавський  і Кременчуцький Владика  Федір.

 

Молебень за Україну, короткий виступ Владики Федора.

           Дорога полтавська громадо! Духовенство сьогодні надає разом з усією Україною  славну допомогу воїнам як у зоні проведення антитерористичної операції, так і мобілізованим. Важко оцінити внесок у майбутню перемогу і військових капеланів, які сьогодні тут з нами. Все, що ми сьогодні робимо відстоюючи незалежність і суверенітет України, це робимо задля того, щоб в мирі і добробуті жили наші діти, внуки, правнуки.

До слова запрошується

–  Валерій Головко, голова Полтавської обласної державної адміністрації.

                 Виступ В.А.Головка

  До слова запрошується  _________________(Полтавська обласна рада);

 

                    Виступ__________

Слово надається Олександру Мамаю, міському  голові міста Полтави;

                   Виступ О.Ф.Мамая

 

З великою повагою до слова запрошуємо учасника АТО Валерія Довженка, керівника  Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області.

                     Виступ В.Довженка.

    Диктор: Сьогодні настав час усвідомлення всім українським  суспільством   колосального значення для нашої сучасності і для нашого майбутнього тих постатей української історії, які клали своє життя на вівтар України. Серед них – постать гетьмана обох берегів Дніпра Івана Мазепи  є справді надзвичайно величною. Недарма український народ склав прислів’я «Від Івана до Богдана не було гетьмана!». Недарма російські поневолювачі називали цілі покоління борців за нашу національну державність мазепинцями. Нині, у час чергової російсько-української війни діяльність великого гетьмана та його подвиг повстання проти московської деспотії набуває особливого значення. Іван Мазепа протягом 22 років будував Українську державу на засадах європейських цінностей - пошанування прав людини і нації, верховенства права, свободи і справедливості. Сьогодні саме за це ми воюємо!

     За доброю традицією полтавської громади, від усіх учасників Маршу нескорених, вшануймо всіх полеглих борців за українську державність, покладанням  квітів  до пам’ятника Іванові Мазепі та пам’ятнику українським загиблим козакам.

 

 Під музичний супровід духовного гімну України - «Молитва за Україну» - музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського у виконанні  пісенно-танцювального ансамблю «Полтава».

 

 Дівчата в українських костюмах покладають квіти до пам’ятника, артисти в козацьких костюмах з корзиною квітів рухаються до пам’ятника українським загиблим козакам.

     Диктор: Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс вона відроджується із попелу, стає міцнішою, сильнішою.

                Дай Бог щоб,  це красиве свято – день захисника України, яке відзначається в день українського козацтва та великого православного свята Пресвятої Покрови, сприяло зміцненню єдності людей навколо ідеї неподільності та суверенності української держави, утвердженню демократії, утвердження у громадян почуття національної гідності та пошанування своїх традицій.

           Запрошуємо всіх учасників долучитися до участі в ярмарці, організованій волонтерською командою «Полтавським батальйоном небайдужих», перегляду   концертної програми. Зі святом вас, з Днем захисника України!

 

          Розпочинається концертна програма на сцені біля Святоуспенського кафедрального собору.

 

        

        

 

 

Начальник Управління культури

Полтавської облдержадміністрації                                                Г.І. Фасій