"Барви життя"

Вже вдесяте, 8 листопада 2016 року в Засульському сільському будинку культури Лубенського району відбувся регіональний тур «Сузір’я мрій» Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя». Головною метою фестивалю є залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до занять із різних видів художньої творчості – літературного, музичного, хореографічного, театрального, образотворчого мистецтва, привернення уваги державних органів влади, громадських організацій та комерційних структур до проблем інвалідів, об’єднання людей з особливими потребами та створення умов для їхньої самореалізації.

В регіональному турі Всеукраїнського фестивалю свою майстерність демонстрували понад 60 учасників з Полтави, Лубен, Миргороду, Лубенського, Полтавського, Пирятинського, Решетилівського, Семенівського, Хорольського, Шишацького районів.

Фестиваль організований Полтавським обласним, а також Лубенським міським та районним осередками Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», за активної підтримки Лубенської районної державної адміністрації, Лубенської районної ради та Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

До вітального слова були запрошені: Сергій Сіряченко – заступник голови Лубенської районної державної адміністрації, Григорій Угляниця – голова Лубенської районної ради, Сергій Бондаренко – Засульський сільський голова, Сергій Чумак – голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», Тетяна Погоріла – голова Лубенського районного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Організатори запевняють, що з року в рік захід набирає неабиякої популярності і вже, окрім мешканців Полтавщини, цього року свою творчість демонструють кияни та вінничани.

Після вітальних слів для присутніх відбувся святковий концерт, підготовлений силами членів спілки, в ході якого, учасники фестивалю демонстрували свої таланти з літературного, музичного, хореографічного, театрального жанрів.

Артисти виходили на сцену і ділилися з оточуючими своїми думками, поглядами на світ. Глядачі з великою цікавістю слухали вже відомих їм артистів – читців Сергія Старих з віршем «Дивне місто» та Валентину Харченко з авторським твором «Танго на візках», а також молодого співака Саміра Петрушенка, який трепетно виконав пісні «Перлина» та «Біла троянда».

Бурхливі оплески глядачів отримали найменші учасники фестивалю – актори театру «Дзвіночок» Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавській обласній радіМалеча показала постановку «Казка про лисичку», в якій були використані ігри для дітлахів – активні, колективні, тактильні. Виконавці мали яскраві костюми та гарні відповідні декорації.

Аплодисментами зал зустрів талановитого співака з Вінниччини Олексія Демчука, який подарував пісні «Білий цвіт на калині», «Наймиліша», «Галина» і читця-гумориста з Київщини Галину Півень.

Такі заходи важливі для людей з обмеженими фізичними можливостями, адже, завдяки залучення до культурного життя суспільства, активізація творчого, художнього та інтелектуального потенціалу, вони відчувають себе потрібними і корисними для суспільства, а це означає, що їхнє життя наповнюється сенсом, радістю та посмішками.

 

 

 

 

 

Директор Д.О. Соколов